Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek is csúnya a tehénhal?

Szerintetek is csúnya a tehénhal?

Figyelt kérdés

Szerintem irtó cuki, de akárkinek mutatom meg, mindenki szerint csúnya.


[link]


2012. okt. 25. 21:07
 1/10 empi89 válasza:
100%

Ez iszonyúan aranyos!

A legjobban aranyos,

de ez nem dobozhal is névileg?

2012. okt. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Dobozhal? Erről még nem hallottam. Tehénhal a neve. De lehet dobozhalnak is hívják. :)
2012. okt. 25. 21:22
 3/10 A kérdező kommentje:

[link]

Itt magyarul dobozhalnak írják, de az angol nevében tehénhal van. Úgyhogy is-is. :)

2012. okt. 25. 21:23
 4/10 YourDestiny ***** válasza:

A dobozhal és tehénhal tudtommal más. A tehénke elég hülyén néz ki szegény, a dobozhal testén nincsenek ezek a fura kiálló izén, ő jópofa:


[link]

2012. okt. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nagyon édes!!! De kár, hogy sósvízi...:)
2012. okt. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Na ezt a dobozhalat [link]

hívom én kocka-gömbhalnak. Tudtam, hogy valami négyzet alakú neve van, csak azt felejtettem el, hogy doboz.


Egyik kedvencem, kinézetre, csak nem venném meg.

Az aqua depóban 10ezerért árulták, de kinyírná a halaimat és szerintem kicsi lenne neki a 200 literres akv.

Élőben amit ott láttam, olyan 6-7 centis volt.

2012. okt. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amúgy egész közeli rokonok a gömbhalakkal. A tetraodontoidei rendbe tartozó két alfaj a gömbhalak és a bőröndhalak (ide tartozik a tehén hal). Amennyire láttam a különböző fajok viselkedését, egész hasonlóak. Pl, ahogy úsznak, ahogy körben nézelődnek, ahogy esznek :D Nagyon bírom a gömbhalakat is.


Emlékszem még nagyon régen láttam először ezt a halat, általános sulis osztálykiránduláson és minden utánajárás nélkül elneveztem boci halnak :D Mennyire igazam volt. Szerintem írtó cuki, ha egyszer csinálok tengeri akváriumot, akkor tuti, hogy lesz egy ilyenem :)

2012. okt. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amúgy ha tetszik a tehén hal, lehet, hogy a törpe gömbhal is tetszene, és az édesvízi, nem kell neki nagy akvárium és ugyanolyan cuki. Még majdnem a színe és a mintázata is hasonló :)


[link]

2012. okt. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, egyébként mindegyik ugyanúgy bámul, érdeklődően. Ez a nagy boci tengeri hal, az édesvizi törpe gömbi, meg a brakkvizi zöld gömbhal is. De azt nem tudtam, hogy milyen fajba tartoznak.
2012. okt. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Ez a törpe gömbhal nagyon édes. :D Nekem is csak az a "bajom" a tehénhallal és a dobozhallal, hogy sós vízi halak. Amikor először megláttam egy állatkereskedésben ezt a halat, azonnal beleszerettem. :)
2012. okt. 28. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!