Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sera Nitrivec és Sera Aquaria...

Sera Nitrivec és Sera Aquaria Clear között mi a különbség? És a Panzi Kristályvíz tabletta melyiknek a megfelelője akar lenni?

Figyelt kérdés

#Nitrivec #Kristályvíz #Aquaria Clear
2012. okt. 27. 12:50
 1/6 YourDestiny ***** válasza:
Az Aquatan egy komplett vízkezelő, klór stb. ellen is hatásos, a Nitrivec mű biobacik. Viszont a Nitrivecet szerintem nem helyettesíti, viszont ez utóbbit is csak vészhelyzet esetén érdemes használni, mindig a természetes megoldás a legjobb. Én soha nem használok semmit, ha nem muszáj, az idő mindent megold.
2012. okt. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Aquatan?

Én erre gondoltam:

[link]

2012. okt. 27. 14:40
 3/6 YourDestiny ***** válasza:
Jah, rosszul olvastam, bocs. Ez nem tudom mi lenne, csak annyit tudok biztosra, hogy nem venném meg.
2012. okt. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sznorbi2 válasza:

Nekem Tetra Crystal Water volt és a víz zavarosodását meg is szüntette kb. 24 óra múlva. Majd néhány nap múlva ismét zavaros lett a víz, de még maradt egy adagra való és azt követően nem lett többet zavaros a víz és ez hónapokkal ezelőtt volt.

A Sera Aquaria Clear-nek lényegében ugyanaz a szerepe.

2012. okt. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 YourDestiny ***** válasza:
Tehát valójában nem old meg semmit, csak látszat. Ha a bio beáll, minden megoldódik magától.
2012. okt. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:

Az aquariaclear olyan anyag, ami összetapasztja a vízben lebegő apró szemcséket, amik eredendően túl kicsik, hogy a szűrő megfogja őket. Tehát a vízben található fizikai szennyeződéseket teszi kiszűrhetővé.

A nitrivec baktériumkultúra, ami a lebontó baktériumok elszaporodását segíti elő, így a biológiai szűrést erősíti a kezdeti időben, amikor még nem volt ideje a baciknak maguktól elszaporodni. A biológiai szűrés az ammóniától és a nitrittől szabadít meg.


A kristályvíz tabletta elvileg a nitrivec szerepét váltja ki, de kérdéses hogy mennyire működik. A bacikultúra kényes dolog, érzékeny a tárolásra, száraz formában eleve kérdéses hogy hosszabb ideig hatékony marad. És sokszor nem is a megfelelő baktériumok vannak az ilyen készítményekben.

2012. okt. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!