Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha ilyen külső szűrőt készítek...

Ha ilyen külső szűrőt készítek, az megfeleő lesz? (kép)

Figyelt kérdés

[link]

Tervben lévő 54 literes, félig növényes akváriumomhoz szeretnék alsópolcos szűrést. A szűrőakvárium adott, viszont az nem tudom milyen szivattyút, csöveket(be és kifolyó)vegyek.Ha esetleg tudtok jobb féle szűrő megoldást, az ötleteket szívesen fogadom :) A szivattyú és egyéb ezközöket sem tudom hol szerezzem be, ebben is tanácsot szeretnék kérni :9 Remélem érthető a rajz.Köszi a válaszokat.



2012. okt. 27. 21:33
 1/10 A kérdező kommentje:
A szűrőkváriumban benne van a fűtő is, remélem ez nem baj
2012. okt. 27. 21:35
 2/10 anonim ***** válasza:

Az nem. Más baj van vele. Hogy a víz lefolyik a csövön, aztán levegőt kap a cső és leáll a lefolyás.

Lentől meg nyomja felfelé a pumpa a vizet, és elfogy az alsóból a víz, felül meg kiönt az asztalra.



A legjobban ez úgy kivitelezhető, ha a felső akváriummra fúratsz egy lukat, vízszint magasságában, mondjuk a tetejétől 5 centire. És egy pl mosógépcsövet beleragasztasz a lukba (olyan csövet ami redős). Hogy ne halld a vízet ahogy lefolyik, ne zúduljon le hanem a redőkön szépen lefollydogáljon. Ha így csinálod, akkor alulra csak annyi víz megy le, amennyit az alsóba beletöltöttél, és felül a vízszint az mindig marad állandó. A lentről feljövő csöved, pedig legyen kb fele olyan vékony, abban a vizet egy pumpa tolja fel alulról.

2012. okt. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amit te rajzoltál az ha lassú a pumpa akkor alul fog kiönteni, ha meg gyors a pumpa, akkor felül. Azt nem tudod bekalibrálni hogy jó legyen.



így megfúrva viszont működne

[link]

2012. okt. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De neked a kis akváriumodhoz nem kell a PVC cső, vékonyabb is elég, azért írtam a mosógépcsövet.
2012. okt. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ilyen alsópolcos nyitott rendszerű szűrőket általában 300 liter fölötti akváriumokhoz éri meg csinálni.

Ha csak alul fér el a szűrő, akkor zárt rendszerűt érné meg csinálni.

[link]

Ha az akváriumot akarod felhasználni szűrőnek, akkor oldalpolcosra kéne megcsinálni, az egyszerűbb, és ilyen méretekben praktikusabb.

(Oldalsó, nyitott rendszerű külső szűrő)

[link]

2012. okt. 28. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a kicsi csak alulra fér be, ott ven neki hely.(azt elfeljtettem írni h hátterezve van tehát csak 23l)

Azt nem tudom hol fúrnak kész akváriumot( üvegesnél talán..)nekem olyasmi lenne a legjobb aminél nem kell hozzányúlni az akváriumhoz...

2012. okt. 28. 09:26
 7/10 A kérdező kommentje:
ÉS ha kb így: [link] oldanám meg akkor jó lenne?
2012. okt. 28. 09:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, úgy is jó lenne.

Kicsit szerintem el fogsz vele időzni, mire minden részlet jól fog működni, de működőképes a dolog.

2012. okt. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A tengeribe úgy csináltam meg először, és kínlódtam vele sokat, mert hetente egyszer belevegősödött a cucc és lassult a lefolyás, ezért mindig újra levegőteleníteni kellett. Meguntam.


Utána vágattam üvegessel egy üveglapot, és leválasztottam az akvárium hátulját vele. Az üveglapra fúrattam lukakat.


Baloldalt egy nagyobb 3-4centis luk, ott szívja hátra a vizet, a lukra tettem egy lefolyószűrőt, hogy a halakat ne szívja hátra.


Jobboldalt kisebb luk, ott van mögötte a vízpumpa, ami a kis lukon át befújja akváriumba a vizet.


Magát a lapot pedig szürke műanyag öntapadós fóliával lefóliáztam, hogy ne látszódjanak mögötte a szűrőanyagok.


Ez funkcionál a legjobban és nincs kívül semmi plusz dobozka, amiből kifolyhat a víz.

2012. okt. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Bocsi a hülye kérdésért, de kogy kell levegőtleníteni a csövet?

Belsőn is gondolkozom, csak szerintem ez olcsóbban kilönne és jóval szebb is 2 cső mint egy nagy doboz..

Milyen pumpát használjak?

Mivel ragasszam a pwc-t?

Bocsi a sok kérdésért de nem értek az ilyenekhez...

2012. okt. 30. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!