Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kaptam egy 54l-es akváriumot...

Makesz12 kérdése:

Kaptam egy 54l-es akváriumot persze szűrővel. Mit rakhatnék bele? (halak, növények) A neon szóba jöhetne?

Figyelt kérdés
54l-es

#54l-es
2012. okt. 29. 09:50
 1/10 anonim válasza:
16%
nekem is 54l-es akváriumom van már több mint másfél éve. hát kell bele valamilyen aljzat, ha kezdő vagy akkor műnövényt javaslok, valamilyen dekoráció (pl: kerámia fatörzs) de csak olyat amit állatkereskedésben lehet venni, egy vízmelegítő, és ma már lehet olyan neoncsöveket is venni amiket víz alá lehet tenni bár inkább vagyok híve annak h a neoncső az a tetőbe legyen beépítve.
2012. okt. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
13%
ha kezdő vagy akkor a halakat tekintve én neonhalak, guppit zabradániót és mollyt javasolnék és természetesen kell az akváriumba algaevő is de figyelj arra is h a neonhal és a zebradánió un. rajhalak.
2012. okt. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
azt tudom, és köszi
2012. okt. 29. 11:50
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagy butaságot mondott az első 2 versenyző, kérlek, ne hallgass rájuk.


Műnövényt nem használ akvarista, hiszen hogy akar állatot tartani az, aki még egy növényt sem képes életben tartani? Ráadásul nagy szerepük van az egyensúly fenntartásában, másfél év alatt szégyen nem eljutni erre a szintre.

A másik, hogy a felsorolt halaknak kicsi az akvárium (a neonhalnak sajnos 90 liter kell, mollynak 120, dánióknak 70-80, a guppi jó egyedül).

De én azt javaslom, hogy kisebb halakból tart egy csapatot, pl: boraras urophthalmoides, parázslazac - melléjük még néhány törpe szívóharcsa is fér.


De a legelső a felkészülés, regisztrálj akvarista.hu-n és olvasd el a kezdőlapon az ingyenes e-bookokat kezdőknek, valamint nézd át a diszhal.info oldalt.

2012. okt. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

uram isten :O kezdőnek műnövényt? :O

jól írja Murr...ha egy növényt se tud az ember életben tartani, akkor ne tartson állatot :)

neonhalnak legalább 80 cm hosszú akvárium kell (hogy legyen kiúszó tere) szóval az kilőve. molly kifejletten 8-10 centis, szóval nem kellene ekkora helyre belepasszírozni szerencsétleneket :)

én guppit tennék bele vagy nano halat :)

növényekből szerintem anubiast, jávai és gömböc mohát tennék bele :) meg persze egy kisebb fát, amire a jávai kerülhet.

aljzatból én homokot vettem és jbl táptalajt. de ha nem lesz olyan növényed amit le kell ültetni, akkor a táptalaj felesleges.

vegyél egy fűtőt mindenképp mert szükséged lesz rá ha trópusi halakat (pl guppi) szeretnél :)

mit takar az, hogy "persze szűrővel", milyen szűrő? gondolom belső de abból se mindegy milyened van.

és ha növényt szeretnél, akkor érdemes venned/készítened egy armatúrát rá, hogy legyen elég fényük.


ezek csak az elmúlt hónapok olvasgatásai alapján felállított ötletek. én is azt javaslom, hogy regisztrálj be akvarista.hu-ra és az ebookokat nézegesd át. van még akvafarm.hu, akvaguru.hu és akvarisztika.info is, én is ezeket olvasgattam 2,5 hónapig és kérdeztem itt hable-t mire megvettem az akváriumot :)

2012. okt. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

na mert nektek mennyi ideje van akváriumotok?

amugy meg nem azt írtam h nekem másfél év után is műnövény van csak h kezdőknek azt javaslok

2012. okt. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

kerek perec megmondom hogy EGY hete van akváriumom.


DE hónapokig olvastam és kérdeztem és tisztában vagyok vele, hogy mire van ahhoz szükségem, hogy ne nyiffanjon meg a növény amit beültetek és persze, hogy a halakat se öljem ki :)


VALAMINT azzal is tisztában vagyok, hogy növények nélkül nem áll be a biológiai egyensúly még csekély mértékben sem az akváriumban. ugyanis a szűrőben megtalálható baktériumok (amennyire tudom nitrifikáló baktériumoknak hívják őket) a halak ürülékéből és egyéb bomlástermékekből származó ammóniát (vagy ammóniumot...na ez már nem teljesen tiszta:)) többek között nitráttá bontja. ezt pedig a növények hasznosítják.

namármost ha az ember műnövényt rak be, akkor ezek a vegyületek csak gyűlni fognak és nem használódnak fel. egy idő után elkezd algásodni az akvárium, később pedig elkezdenek hullani a halak mert a heti vízcserével sem lehet hosszú távon számukra elviselhető szinten tartani ezen vegyületek szintjét a vízben ha nincs élő növény.


magyarul akármennyire kezdő az ember KELL az élő növény :)

2012. okt. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Zsebev egész jól leírta az egészet, csak a végén nem pontos, mert a nitrátot nem csak a növények veszik fel hanem a vízcserével is megszabadulunk tőle. Ahhoz képest h kemény egy hete van akváriuma egész alaposan belefúrta magát a témába.Üdv
2012. nov. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nos! Jöhetnek az állatkínzással, de nekem 1 évig voltak 50 literbe neonok, és csak akkor döglöttek meg, mikor anyám kenyeret adott nekik...
2012. nov. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

hééé :D a végén is pontos voltam, idézem saját magam:


"később pedig elkezdenek hullani a halak mert a heti vízcserével sem lehet hosszú távon számukra elviselhető szinten tartani ezen vegyületek szintjét a vízben ha nincs élő növény. "


azaz burkoltan ugyan beleírtam, hogy a heti vízcserével is csökken a nitrát szint :D csak ha nincs növény, akkor nem elég a vízcsere :) mert hosszútávon csak gyűlik és gyűlik mert nem 100%os de mégcsak nem is 50%os a heti vízcsere, a 20-30% pedig sajna édeskevés ha nincs növény :)


de ez már tényleg csak részletkérdés :)

2012. nov. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!