Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Folyékony CO2? Ma vettem az...

Folyékony CO2? Ma vettem az új akváriumomba növényeket. Rám sóztak egy folyékony Co2-t is természetesen.

Figyelt kérdés
Az még rendben is van, hogy amíg nincs benne hal, esetleg szükség van rá. Az eladó szerint akkor is adagoljam nyugodtan, ha benne lesznek a halak is, de én valahogy szkeptikus vagyok. Mert ugye azoknak oxigén kell. Nem úgy kéne lennie, hogy a halak termelik a CO2-t, a növények meg az oxigént? Nektek mi a véleményetek?
2012. okt. 30. 18:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Azt azért megjegyezném, hogy a növények általában, pH 6.3-6.5 körül tudják a legidálisabban felvenni a szént.

pH 8-nál, ami a csapvíz, ott lehet hogy nem is vesznek fel semmit, vagy nem sokat. Ha a növényeknek akarsz kedvezni, akkor beöntesz egy kis ozmo vagy ioncserélt vizet, mert a csapvizet a vízművek direkt keményíti, és az nem túl ideális, azaz nem minden növény érzi magát jól benne.

2012. okt. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 YourDestiny ***** válasza:
Hallottam már arról, hogy mások is nekiálltak ennek a folyékony karbonak, de információim szerint az összes többi csupán valami gyér utánzat. Nevesebb oldalon is írták már, hogy az Easy Life-on kívül mást nem szabad megvenni. Na, hogy azóta piacra dobtak-e valami értelmeset, azt nem tudom.
2012. okt. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom. Az Easy-life carbo az átlátszó és emlékeim szerint nem büdös. A Liquid carbo az kék folyadék és nitrohigító szaga van. Happy carbot pedig még nem láttam közelről.
2012. nov. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 YourDestiny ***** válasza:
Az Easy Carbo is jó büdös azért. Az orrszőrödet is kimarja egyetlen szippantással :)
2012. nov. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Platypus ***** válasza:

Az utánzatok nem teljesítményben rosszabbak, hanem kevésbé biztonságosak. A legelső vegyület, amit erre a célra használtak, a glutáraldehid volt. Ez is tökéletesen ellátja a szerves szén szerepét, csak néha kiirtja az érzékenyebb élőlényeket. Ezért a jobb gyártók lecserélték egy módosított molekulára, ami sokkal biztonságosabb. Az easy carbo és a seachem excel ilyen fejlesztett vegyület, a többiről viszont nincs semmi infó, gyaníthatóan a régi veszélyes, ámde olcsó cucc van bennük.


Amennyire én tudom, a szerves szén felvételét nem befolyásolja különösebben a pH.

2012. nov. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nekem a Liquit Carbot adták. De az csepegtetős. pH-t majd mérek hétfőn.
2012. nov. 2. 01:11
 17/20 A kérdező kommentje:
Kék, de nem higító szagú, csak simán büdös.
2012. nov. 2. 01:13
 18/20 A kérdező kommentje:
Ioncserélt víz van dögivel. gondoltam is rá, hogy felesbe azzal kéne feltölteni az aksit, csak féltem, hogy valami bajt csinálok. Maradtam a csapvíznél, de annak sem mértem meg a pH-ját, nem tudom, hogy mennyi.
2012. nov. 2. 01:16
 19/20 anonim ***** válasza:

én felesben öntöttem fel és 10NK lett így a keménység (közepesen kemény). 19 NK a csapvíz felénk (nagyon kemény).


a ph nálam lúgos lett (ph7,5-8 körül), a csapvíz a ludas...majd írok ki kérdést ezzel kapcsolatban, nem a te kérdésed offolom vele :)


szerintem érdemes lágyítani a vizet, mert a vízkő kicsapódik gyak mindenen amin ki tud. és persze a halak/növények többsége sem érzi magát jól kemény vízben (legalábbis én így néztem a halak igényeinél)

2012. nov. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nálunk csak 7 körül van, és nem is olyan kemény. Mondjuk nálunk annyira jó a csapvíz, hogy palackozzák is, aztán eladják az ország másik felén. Ez komoly.
2012. nov. 2. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!