Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gyári Akvitető miért nem...

Gyári Akvitető miért nem világít a neon?

Figyelt kérdés
4w cső ,reggel felkapcsoltam ,délután teljes sötétségben az akvárium mire hazaértem .Csövet cseréltem mégsem világít .
2012. okt. 30. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél új csövet.. nekem is ez volt, és csak ez segített.
2012. okt. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
3 új csővel próbáltam :( nem a cső lehet a baja
2012. okt. 30. 20:06
 3/4 A kérdező kommentje:
14 w cső most látom lemaradt a fele
2012. okt. 30. 20:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Igaziból ez egy teljesen normális jelenség. Mivel gyárilag elektromos előtéttel vannak felszerelve az új neon lámpák,(ami valljuk be nem nagy ötlet,csak egyszerű) így ha a cső bizonyosan jó, akkor az elektronikus előtétet, azaz ballasztot kell cserélned. Azért írtam hogy teljesen normális, mert nagyjából úgy vannak összerakva mint a 20 évvel ezelőtti Walkman-ok. (Ha szerencséd volt akkor csak teli elemmel sietett.) 9 forintos kondik,és 20 forintos panelba ágyazott trafók vannak benne. Hátha van még garancia az akváriumra, futás vissza a boltba. Ha nincs akkor tetővel együtt szaladj be egy villanyszerelő boltba. Át is vizsgálják neked, de jobb helyeken ki is cserélik.
2012. okt. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!