Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek az akvárium...

Mi a véleményetek az akvárium szettekről?

Figyelt kérdés

Ezeket a szetteket néztem ki:

[link]

[link]

[link]


Mi a véleményetek róluk? Az Eheim aksijáról már olvastam pár véleményt, a másik kettőről még semmi infóm nincs. Van valakinek ilyen?

Egyáltalán érdemes ilyen szettekben gondolkodni?

Kezdő vagyok, nem volt még akváriumom, azért is gondoltam, megkérdezem itt.



2012. okt. 31. 09:43
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Én is garnélákat szeretnék bele, és esetleg melléjük egy-két nanohalat, úgyhogy ez a kiugrálásos dolog engem is érdekel. Ezért is gondoltam az üvegtetős változatra.
2012. okt. 31. 14:15
 12/21 anonim ***** válasza:

A műanyagtető nekünk nagyon gagyi vékony anyagból volt, nyeklett-nyaklott. Egy külső szűrőt vettünk, ezért kivágtunk a tető hátuljából egy lukat, h beférjen a cső. Ettől még instabilabb lett. A lámpa melegedett rajta, főleg nyáron 2 fokkal feljebb vitte a hőmérsékletet, amikor a lakásban egyébként is volt vagy 32 fok. Olyankor arrébb toltuk a tetőt, csak félig volt rajta, hogy tudjon normálisan szellőzni, ne süljenek meg a halak benne, de ez nem volt szép látvány. Vízcserénél a kis szellőző lukon át le tudtam szívni a vizet, de visszaönteni nem, ezért olyankor a tetőt a lámpával és a drótjával együtt le kellett állítani oldalra, úgy hogy ne dőljön el és a drót se feszüljön. Mert ha csak félretoltam és úgy öntöttem bele a vödör vizet, akkor általában a lámpát is eláztattam. Utána nem kapcsoltam be egyből, megvártam míg megszárad valamelyest, de nagyon nem száradt ki soha, mert ebben a dunsztosüvegben a tetőről esett az eső és 2-3 hónap mulva már olyan vízköves volt a lámpa benne, és az egész belseje, hogy le kellett mosnom ecettel. Amikor takarítani akartam, levettem a tetőt, de akkor meg megszűnt a fény, nem láttam semmit.



Hát én csak ezért nem szeretem.



A tetőnélküli ehhez képest havai. Oda belenyúlhatok amikor kedvem tartja, nem kell azon filózni, hogy jaj, most le kell venni a tetőt. Á inkább akkor hagyjuk, most nem csinálok vízcserét... Aztán a csipetős lápma is jó, mert ott a világítás állandó, könnyen félre lehet forgatni ha útban van. A vödör vizet így elég könnyű beleönteni, kb mintha mosogatóba öntenéd. Nyáron nem melegszik túl. A mocsári növényeket ki lehet növeszteni belőle, és én szeretem látni felülről is ahogy fodrozódik a víz, kis tó feelingje van. Viszont a felszínen úszó halakat el kell felejteni és nem célszerű teljesen tele tölteni vízzel, mert bármikor bármi kiugorhat belőle.


Az üvegtető meg olyan, hogy havi 1x le kell mosni ecettel, mert ha az is párás belül, az is vízköves lesz és amikor matt, akkor már nem olyan szép. De legalább ott a neon nem lesz vízköves :)


Szóval itt mindennek meg vannak az előnyei és a hátrányai.


Pl ha bettát raksz bele, annak kell tető, mert kidugja az orrát a vízből, és megfázik.

2012. okt. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Hát pl ezekből a normani ugrott már a fejemre, mikor ott matattam az akvárium alatt, de a többi nem ugrál.

[link]

Ha egy jó 6 centit hagysz felül a nano halak nem fognak kiugrani. Ezek sem ugráltak, RC garnélák, halak sem.

[link]

[link]

Endler se. Vödörből volt hogy kiugrott 2 galaxy, amikor takarítottam valamelyik akváriumot.

Ez nem olyan sok akvárium, néha ugyanaz van többféleképpen berendezve, meg néha lecseréltem valamlelyiket és akkor fotóztam másik képet

2012. okt. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Viszont ha nincs tetőd, szerintem ilyen hengeli razbórát ne vegyél, ami olyan mint az ékfoltos razbóra kicsibe, azok ugrálósak.
2012. okt. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Annulatus is ugrálós, az mindig a felszínen van (bal alsó):

[link]

2012. okt. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Kösz szépen a válaszokat. Én is ezen az oldalon olvasgattam a nanohalak után.
2012. okt. 31. 15:33
 17/21 anonim ***** válasza:

na megjöttem megint :)


szóval az üvegtető nekem úgy fest, hogy az akvárium méretére (80*35) van vágva a rendes üveglap és le van vágva az egyik csücsök a kábeleknek. de igazából az egész két lapból áll. szóval a 80*35ös felületet két lap fedi le. ezekhez van egy műanyag tolósínem. ebbe úgy vannak berakva a lapok, hogy egymáson lehet őket csúsztatni (jobb-bal irányban persze), tehát egyiket a másik fölött. így nyugodtan lehet benne matatni aztán egy mozdulattal visszazárom. bár nappalra azért mindkettőt egy kicsit elhúzom, hogy jobban levegőzzön.


hable-től (és persze az eladótól is :D meg az akvarista.hu fórumosaitól :D) megtudtam, hogy azért jobb az üveglapos tető, mint a gyári műanyag. mert arra később könnyebb rátenni plusz világításokat is.


kezelésről: én ugye armatúrát vettem tartólábbal, simán hátra tudom tolni az akvárium hátsó felébe, így kényelmesen elférek elöl és be tudok nyúlni hátra is (elölről persze). annyi, hogy egyszerre ugye csak az akvárium jobb vagy baloldali fele lehet szabadon. de így is tök lazán be tudtam ültetni a növényeket, mert elfértem :) vízcserém még nem volt, de szerintem lesz annyi helyem, hogy ne ázzon el a világításom és minden más se :)


de nekem ugye még nem régóta van meg az egész akváriumom, így csak az elmúlt időszak (pár hónap) kérdezgetéseire, olvasásaira és kereséseire támaszkodhatok...meg persze erre az 1-2 hétre :) bár szerintem ha orbitális butaságot írok kijavít majd egy tapasztaltabb emberke :)

2012. okt. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

kimaradt bocsi:


mondjuk azért nekem nagyobb az egész cucc...neked kisebb helyed lesz matatni...ezért valszeg jobban jársz ha nyitott az akváriumod mert ilyen kis helyen azért kisebb a helyed vizet önteni meg belenyúlni...

2012. okt. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Kösz szépen neked is a választ. Ezt a műanyag sínt közben nézegettem én is neten, nem egy nagy őrdöngősség megcsinálni, maradok szerintem ennél. :)

Még annyit, hogy ezeket a síneket te ráragasztottad az akvárium tetejére, ugye?

2012. nov. 1. 13:34
 20/21 anonim ***** válasza:
apum szervizelte fel nekem, de ő sem ragasztotta. egyszerűen rá lehet pattintani a szélére ahogy néztem. és most jobban megnézve szerintem tökéletesen illeszkedik.
2012. nov. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!