Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A két akvárium szettből...

A két akvárium szettből valakinek van tapasztalata?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Minden hasznos infót szívesen fogadok. Elsősorban olyan emberek véleményére lennék kíváncsi, akiknek van ezek közül valamelyik szettjük, vagy van valami tapasztalatuk róluk.

Eléggé utánajártam már a szettekről alkotott véleményeknek, és olvastam ezt az oldalt is: [link]

Viszont még nem olvastam konkrétan olyan véleményét, amit azok az emberek írtak, akiknek vannak ilyen szettjeik.


Ja, és még valami! Fontosnak érzem leírni, hogy nincs semmi tapasztalatom akvarisztika terén, viszont eléggé utánaolvastam már a dolgoknak (kezdve az akvarista.hu-n lévő pdf-ekkel). Én úgy terveztem, hogy egy ilyen szettel, valamint kevesebb fényigényű, strapabíróbb növényekkel (Anubias, mohák), és nem túltelepített "halállománnyal" (mondjuk egy csoport nanohal) belejönnék a dolgokba, és ennek megfelelően később bővíteném az aksit. Erről a megközelítésről mi a véleményetek?


A válaszokat előre is köszönöm.



2012. nov. 9. 19:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

szerintem teljesen mindegy melyiket veszed mert a szűrő mindkettőben olyan gyér, hogy cserére szorul kb azonnal :)

amúgy szerintem sokkal jobban jársz ha nem szettet veszel, hanem külön vásárolod meg az alkatrészeket :)


ha a vásárláshoz szeretnél tippeket dobj privátot szívesen segítek. kb 3 hónapig készültem a vásárlásra, tudok adni 1-2 ötletet, hogy mire figyelj oda :) kezdve a megfelelő bolt kiválasztásával...végig jártam Pécs akvarisztikával is foglalkozó üzletei nagy részét mire meglett az igazi :) végig teszteltem az eladókat, volt olyan hely, ahol 5 percet voltam összesen...elképesztő, hogy sok helyen mennyire nem értenek ahhoz amit árulnak :(

2012. nov. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kb mindegy melyiket választod. Ugyanaz a kategória.
2012. nov. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 YourDestiny ***** válasza:

Nem kell ehhez tapasztalat, anélkül is látni-tudni mindent. Mindkettőben gyenge a szűrés és világítás egyaránt. Utóbbi egy kis fényvisszaverővel javítható, de a szűrést már nem ilyen egyszerű fejleszteni.


Ha választani kellene, akkor az Eheim-et venném, a 2008 még elmegy nagyon ideiglenes megoldásnak (a Hailában lepkefingnyi a szivacs, semmit nem ér). Egy halhálóval lesz kevesebb, de minden más több, értem ezalatt a minőségi technikát. Nem mindegy, hogy lengyel vagy német, de gondolom ezt írnom sem kell.

2012. nov. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Válassz inkább dániókat. Nekem egy csapat leopárd dánióm meg pár törpe szívóharcsám volt a 2. szettben, az eheimban és nem volt velük semmi probléma. Jó szett az, csak a világítás kevés, de anubiasnak és mohának elég.


Tapasztalatom szerint a szűrő is jól dolgozott. Sosem volt gondom az ammónia és nitrit szintekkel. Igaz egyszer sem hagytam ki a heti részleges vízcserét, aljzatporszívózással, ami mondjuk alap kötelesség, csak sok kezdő elfelejti lusta vagy nem tartja szükségesnek.

2012. nov. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
a diversa szettet ha az aquadepoban veszed ott 600l/h órás devirsa claro 600 szűrőt adnak hozzá,18900ft-ért,én is vettem eddig jó.
2012. nov. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 YourDestiny ***** válasza:
Látom, még mindig sokan nem értették meg, hogy nem a teljesítmény az elsődleges, hanem a szűrőtérfogat. Jó, persze az erősebbnek nagyobb, de attól még az ilyen szűrők továbbra is alkalmatlanok lesznek 30-40 liternél nagyobb akváriumba egyedüli szűrésként.
2012. nov. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

közben több időm volt és alaposan megnéztem őket. a pick up 2008 elég nagy szűrőfelülettel rendelkező szűrő, azt nem feltétlenül kell cserélni így mindenképp azt érdemes megvenni :)


Destiny pontosan megfogalmazta azt előttem amit most én is megteszek, csak egy ötlettel kiegészítem :)


az, hogy nem épp elég erős a szűrő teljesítménye annyira nem nagy gond, meg tudja szűrni rendesen a vizet hiszen elég nagy a szűrőfelület (csak figyelj oda, hogy ne telepítsd túl a tankot és nem lesz gond ezzel) és egy kiegészítő légpumpát beszerelve máris mozog rendesen a víz :)

2012. nov. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 YourDestiny ***** válasza:
Sajnos idővel a 2008-at is érdemes cserélni. Nekem anno volt egy, onnan tudom. Nagyon könnyen veszít az erejéből, ahogy telítődik a szivacs, sajnos elég gyakran kell tisztínani, ami nem a legjobb.
2012. nov. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kösz szépen a válaszokat, tényleg nagyon sokat segítettetek. Szóval a Diversa szett kilőve, akkor inkább az Eheim. Egyébként én is úgy voltam vele, hogy a német biztos jobb lehet, meg az Eheim-et a legjobb márkák között tartják számon.

Egyébként a Pickup 2008-ashoz találtam egy ilyen kis "tuning" leírást is: [link]

Erről kinek mi a véleménye? Kommentben azt írják, megéri alakítgatni.

2012. nov. 10. 13:45
 10/14 YourDestiny ***** válasza:

Ez csak a teljesítményéről szól, semmi másról. A szűrőfelültet ugyanakkora marad.


Ne feledd, hogy eleve nem éri meg megvenni egyik szettet sem megvenni. Kiemeltem, hogy ha muszáj a kettőből választani, akkor az Eheim, de ettől még EGYIK SEM ÉRI MEG AZ ÁRÁT, szettet nem érdemes venni. A legjobb mindig, ha külön válogatod össza a cuccokat. Adunk tanácsot. Sokan azért ugranak bele a szettekbe, mert nincs elég ismeretük a témával kapcsolatban, nem olvasnak, mielőtt cselekednek. Ennek a következménye a fejfájás, a későbbi plusz költségek, más esetben csalódottságukat követően ráunnak az egészre. Ha külön veszed se lesz drágább az egész, viszont sokkal jobb technika, ezáltal sokkal jobb vízminőség és egészségesebb 'rendszer' lesz az eredmény.

2012. nov. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!