Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Alkalmas az akvárium vízének...

Alkalmas az akvárium vízének szűrésére a kávéfőző szűrőpapírja?

Figyelt kérdés
A felforralt, majd lehűtött vizet szűrőpapíron kell leszűrni, hogy a vízkő ne kerüljön az akváriumba. Tehát arra lennék kíváncsi meg tudja-e szűrni és nem oldódik ki belőle valami káros.

2012. nov. 8. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Passz, de minek ez az egész? Így lágyabb lesz a víz?
2012. nov. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A Horn-Zsilinszy szerint igen.
2012. nov. 8. 22:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Aha, hát csináld. Aztán mérd meg nepun teszttel, hogy mi lett az eredmény. Mérgezőnek csak nem az, ha az ember is ihatja.
2012. nov. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A karbonátkeménység csökken, de kérdéses hogy megéri e.

Az energia, meg a meló miatt lehet jobban járnál, ha vennél ioncserélt vizet. Amúgy az állandó keménységet nem csökkenti a forralás.

2012. nov. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem, hogy piszok sok ideig tartana még lecsepegne kb 10 liter víz.
2012. nov. 10. 09:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Én kipróbáltam később, a te indíttatásodból, azt, hogy volt itt sós brakk vizem a gébemnek, de jól felkeveredett benne a homok és ezért gondoltam, hogy na most jól kiszűröm a homokot a vízből, Kerestem egy kávé filtert, és át akartam rajta önteni a vizet, de kinyílt az alja és szétázott a papír. Ezt nem vágom, hogy ezen egyáltalán hogy lehet átszűrni bármit is? :O
2012. nov. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem egyébként nincs ilyen papíros kávéfőzőm.

Csak volt külön ilyen papír valahonnan, de azt sem értem, hogy magában a kávéfőzőben ez hogy működik. Ott nem ázik szét?

2012. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egy tölcsérben van a szűrőpapír, abban a kávé, és erre csorog a forró víz. A papírnak át kell áznia, és mikor már nem tud több vizet felszívni (tartani)átszivárog rajta és megszűri. A lényeg, hogy nagyon lassan működik.
2012. nov. 21. 12:25
 9/9 anonim ***** válasza:
hjaa, értem, köszi :)
2012. nov. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!