Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 350 ezerért 264 literes akvárium?

350 ezerért 264 literes akvárium?

Figyelt kérdés

350ezer ftom van akváriumra, egy 264 literes (110x60x40) akváriumot szeretnék úgy, hogy mindenből a legjobbat venném bele. Linkelnétek termékeket? Valamit magát az akvárium üvegét is jobb minőségűnek szeretném mint a sima akváriumokat.

Úgy kéne az árat kalkulálni, hogy még +10ezret tudnék rászánni a dekorációra és a halakra. Szóval max 360ezerért kéne az egészet kompletten összeállítani.


Valamint gondolkoztam asztal akváriumon. Arról mi a véleményetek?


2012. nov. 10. 17:09
 1/10 Cerberosz ***** válasza:
Az asztal akváriumot mindenképp felejtsd el. Már sokan leírták itt h mi a baj vele, még egyszer nem fogom. Van valami elképzelésed hogy mit akarsz benne tartani? Növényes,sügéres,tengeri,biotóp..stb? Mert ehez kell igazítani a felszerelés nagy részét. Van valami oka hogy pont ilyen méretűt szeretnél? Ha standard méretet választanál sokkal könnyebb lenne.
2012. nov. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Milyen a standart méret? Amúgy azért mert van egy asztalom ami 110cm hosszú és 40cm széles. nagyon erős masszív fa asztal. a 60cm mélységre meg szerintem kéne.


Amúgy nem tudom még, hogy milyet szeretnék. De vasfát, mohákat és köveket biztos h akarok bele rakni.

2012. nov. 10. 18:42
 3/10 bamboochatheone ***** válasza:

Ez a standard erre az asztalméretre: [link]

Vagy itt a különösen fehér üvegből készült verzió:

[link]

De amúgy szerintem ezt a pluszpénzt költsd rá a szűrésre, mert ehhez már nagyon komoly szűrés kell majd.

Neked egy ilyesmi stílusú akváriumot ajánlanék: [link]

2012. nov. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Cerberosz ***** válasza:
igen a fenti linken van a standard méret, erre könnyebben veszel világítást is. A clearvision akvárium szerintem pénzkidobás ráadásul 2* annyi mint a sima és annyival nem jobb. A linkelt akvárium nagyon szép ilyenre gondoltál? Mert azt még nem árultad el h mit tartanál.?
2012. nov. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Cerberosz ***** válasza:
De szerintem ne korlátozzon be ez a bútor, ha van helyed csinálj nagyobbat!!! 350 ezerből nagyon sok mindent ki lehet hozni!!!
2012. nov. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Cerberosz ***** válasza:
kicsit számolgattam ebből a pénzből akár egy 720 as aki is kijönne, ha ügyeskedünk akkor 900as is.
2012. nov. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy praktikus dolog a világításhoz méretezni az akváriumot, viszont se a 100, se a 110 cm nem a legjobb.

120-130 cm közötti lenne jó.

A másik 2 mérettel így pont egy 300 literes akváriumod lenne.

A lényeg, hogy hosszútávon mindenképpen hálás dolog lenne 54 wattos T5-ös csövekkel megvilágítani, az meg 115 cm hosszú.

A gyári foglalatok laposak, és mivel gondolom nem akarsz barkácsolni, így elég lehet 125 cm hosszúság.


Az akvárium üvegének szerintem a "sima" a legjobb, igaz, vannak benne adalékanyagok, amitől kicsit zöldes, de ettől sokkal rugalmasabb, hajlékonyabb, strapabíróbb.

Én biztos nem csinálnék egy ekkora akváriumot opti-white-ból, max az első frontüveget csináltatnám abból.

60 cm magasság viszont nem kevés, elég nagy a nyomás, és vagy kell egy középső merevítés, vagy nagyon vastag üveg kell, mert ez a fajta üveg elég törékeny.


Szerintem vedd fel velük a kapcsolatot:

[link]


(Látod, már 45 cm magasságnál is 10 mm üveget használnak, hagyományosból 6-8 is elég lenne)


És ragasztass össze velük egy akváriumot egyedi méretben.

Kérj tőlük ajánlatot, hogy hányas üvegből kéne megcsinálni egy 125×40×60-as akit opti-ból, mennyiért csinálnák meg, és mennyiért lehetne megcsinálni egy olyat, hogy csak a frontüveg legyen optiból.

(meg lehet csinálni úgy is, ha esetleg azt mondanák, hogy nem lehet)


A világítás rengeteg fajta lehet, akár az összes pénzed is ráköltheted, de szerintem inkább a szűrésre költs, meg egy 10-es úgyse elég a növényekre, halakra, mert a jó növények nem olcsók, és ekkora helyre sok kell belőlük.

Szóval világításnak szerintem bőven megteszi ez:

[link]

Ami ennél jobb, azok annyiban jobbak, hogy van bennük ventilátoros hűtőrendszer, ami nem hülyeség, de elhagyható.

A 4×54 watt viszont korrekt fényerő, ha más világítást veszel, akkor is ilyen kaliberűt nézz.

Így 0,72W/l fényerőd lenne, ami 300 liternél azt jelenti, hogy majdnem mindenféle növényt tarthatsz alatta, óriási a növény választék.


Szűrőből akár egy ilyet is vehetnél:

[link]

Elég "fejlett" technológiával rendelkezik, nagy a szűrő tartálya, és mégis csak eheim.

Viszont több dolog tud benne elromlani, és ha rendesen eltömődik, az 1700 l/h-ból jó ha 700 megmarad, tehát kell mellé egy belső szűrő.


Ha ennyit tudnék a szűrésre áldozni, és nem raknék bele belső szűrőt.

2 db külsővel szűrném meg, így biztonságosabb is, mert ha bármi baja van az egyiknek, ideiglenesen a másik is elviszi.

Ráadásul nem rondít bele annyira a képbe, mint egy belső.

Én 2 ilyet vennék:

[link]


A 2 együtt, még ha jó pár liter siporaxot is veszel bele, akkor is megvan 80e-ből. Megbízható jó szűrők. Így névlegesen 8-szor forgatnák az aki vizét óránként, amiből beállás után is marad 3-4-szeres vízforgatás, ami elég korrekt. :)

Fűtőből valami ilyesmi kéne:

[link]


Mert a hagyományosakat általában csak 300 wattig csinálják, azok meg 300 literben csak küszködnek.


A többi más dolgoktól is függ. Pl mennyi milyen növényt akarsz, mert ha sokat, akkor jó lenne egy CO2 rendszer is. Itt, egy viszonylag jó ár/értékűt össze tudsz állítani, saját márkás greeaqua-s termékekből:

[link]


Az ár megtévesztő lehet, egy ekkora akváriumba hosszútávon mindenképpen egy utántölthető palackkal kell tervezni, azzal együtt meg egy valamire való co2 rendszer önmagában kb 80 000 ft.


Mivel az akváriumot se tudjuk, milyen lesz, mennyibe fog kerülni, meg a további célokat sem, milyen típusú lesz az akvárium, ezért innentől elég nehezen tervezhető.

Mindenesetre ha bútort is kell venni az akinak, akkor a co2 rendszer felejtős.

2012. nov. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha ezt az akváriumot nézem:

[link]

Meg a fenti cuccokat:

[link]

2db [link]

egy 80 ezres co2 rendszerrel, meg ezt:

[link]

Meg a fűtés, azzal meg lenne az aki, meg a technika nagyságrendileg 320 ezerből.

40.000 maradna aljzatra, ha olyan növények lesznek, (co2-höz illik) az aljzat alá táptalaj, + dekoráció, növény, hal...


És még így se fog összejönni, hogy mindenből a legjobbat vedd, mert ilyenből kéne vagy 4 zacskóval:

[link]



Hát nem tudom... Lehet mégis le kéne mondani egyelőre a co2 ről, és a nagyon magas fényigényű növényekről. Co2 nélkül is van rengeteg növény, ami jól megvan. És ha később úgy alakul, pár hónap, vagy év múlva is tudnád fejleszteni co2-vel. Én így csinálnám amúgy...

2012. nov. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vagy választhatsz olcsóbb aljzatot is, és akkor nem kell lemondani a co2-ről:

[link]

Csak állítólag ez morzsolódik egy kicsit, de szerintem amúgy az ADA talaj is morzsolódik. Csak azért olyan drága, mert ada.

Csak össze jön ez valahogy :)

2012. nov. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Cerberosz ***** válasza:
De még mindig nem tudjuk kedves kérdező, hogy milyen akváriumot szeretnél igazából, így segíteni sem tudunk a legteljesebb mértékben.
2012. nov. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!