Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3 millis üvegből max. Mekkora...

YourDestiny kérdése:

3 millis üvegből max. Mekkora akváriumot ragasztanátok?

Figyelt kérdés

Merevítés nélkül, mert nem tudom, kifutja-e az üvegből. Inkább alapra és magasságra kéne kiélezni, mint hosszra. A 30 litert sokallom, bár ragasztóval el tudom látni bőven. 20-25 litert össze mernétek alkotni úgy, hogy biztonságosnak éreznétek?


És szerintetek zsírtalanításra az orvosi toluén jó? Van itthon, ez ilyen hígító szagú ragasztóoldó valami, nem tűnik zsírosnak.



2012. nov. 15. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:

kb. 2ezer ft ért hozzá jutsz egy 25-30 literes akváriumhoz. szerintem ne barkácsolj otthon mert ha nem is sok 25-30 liter de ha elenged a ragasztó az is nagy kárt tud csinálni a szobába!


Nekem egyszer egy 4literes gömb akváriumom (növény volt benne csak) esett a földre és újra kellet parkettázni mert nem töröltem fel jól a vizet és felszívta! és azért a 4 liter jóval kevesebb mint a 30.

2012. nov. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A ragasztás nem okoz gondot, nem az első lesz, de 3 millisből még nem alkottam eddig. Gondoltam a használt akváriumra, de azt is megerősíteném ragasztóval, akármilyen jó állapotú. Viszont van üveg, van ragasztó, akkor minek keresgéljek használt után? Úgyis csak ideiglenes időre kéne, néhány hétre.


Második, nem egészen értem, mire akarsz kilyukadni.

2012. nov. 15. 16:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 150 literes aksim 4mm-esből van,kb.20 éves,és tökéletes(80 liter víz van benne a tekiknek).A három nem tűnik túl soknak, de szerintem lehet abból is csinálni,csak egy kicsit kisebbet,mint az enyém...
2012. nov. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Viszont az a 150 literes gondolom alacsony vagy nem túl hosszú, különben hajlana az üveg állat módra.
2012. nov. 15. 18:46
 5/10 anonim ***** válasza:
85x50x35
2012. nov. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3-mas üvegből olyanom van, hogy:

38 x 22 alap és 26 magas


Szerintem bírná a 30-as magasságot is, mert ez nem hajlik semmit sem ha teletöltöm színűltig.

2012. nov. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sőt ha 35 magasat csinálsz az is jó, mert nem töltöd tele gondolom.
2012. nov. 16. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi hable, gondoltam is rád, hátha van, vagy volt már 3 millised :) Lehet, hogy nem lesz belőle csak egy 30x20x25-ös, arra is gondolni kell, hogy régi üvegből sok lesz a hulladék, ha makacskodik :)

Viszont a tartalék szűrőm túl erős lenne 15 literbe, szóval kénytelen leszek átgondolni a méretét.


Egy Resun 700 liter per órásom van, de nem állítható. Ennek van eltörve a kábel burkolata, hát leszilóztam, rá szigetelőszalag, megint sziló, megint szalag, és végül megint bebugyoláltam az egész kivezetést szilóval. Ha ez veszélyes, akkor a gyári is az :-)


Szerinted mekkora akváriumba nem csinálna bordelt az ereje?

2012. nov. 16. 12:27
 9/10 anonim ***** válasza:

35 literbe talán, de lehet hogy ha csinálsz rá esőztetőt, akkor kisebbe is jó, azt nem garantálom.


Próbáld ki valami nagyobb lavórba, ha van.

2012. nov. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Van esőztetője. Hát forgatja a vizet ezerrel, ki nem hullámoztatja, de hogy a hal mit szól...
2012. nov. 16. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!