Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S. darakór! Mit csináljak?

S. O. S. darakór! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szerintetek? A halaim darakórosak lettek. A kereskedésben az eladó adott parakil turbot, de szerintem ez nem elég, mert csak 100 l-re való, nekem meg 200 l-re kell. Mondtam is neki, de azt mondta, hogy ez nagyon erős, kinyírja a neonokat. Azt tanácsolta, hogy csináljak egy nagyon erős sós vizes oldatot, abba egyesével tegyem a halakat, és mikor feljön a víz színére, vegyem ki, tegyem vissza az aksiba. Szóval, mielőtt kinyírnám, gyorsan vegyem ki, oszt kész. Én ezt nem merem megcsinálni. Szerintetek? Mert szerintem így mindenképpen elpusztulnak, csak az a kérdés, hogy miben.
2012. nov. 20. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nekünk is voltak darakórosak a halaink. Annyit tudok, hogy a parakillt talán a törpe tarisznyarák nem bírja, de úgy általában mindegyik bírja. Amúgy nyugodtan öntsd bele mind, és nem tudom hány fokos a víz, de mi ilyenkor oylan 28-29 fokosra megemeljük a vízhőmérséklete, míg el nem tűnik róluk.
2012. nov. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az enyém alapból 26, most feljebb raktam, már 27, de 29-re állítottam
2012. nov. 20. 17:10
 3/5 anonim ***** válasza:
2-3 napig ha 29 fokon megy, semmi bajuk sem lesz. Ja és azt kihagytam, hogy miután eltűnt róluk a dara, cseréld le a víz felét, de az se baj ha az egészet.
2012. nov. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kezelést 3 naponta ismételni kell, legyen még nálad bőven parakill.

A turbó valóban erős, a sima bőven elég lett volna. De adagold előírás szerint, így van esélyük túlélni, ha nem tűnnek el a kórokozók, akkor viszont nincs.


A tömény sós gyorsfürdőt meg ne csináld egy neonnal... Sügerekre, nagy testű halakra beválhat (bár csak tüneti kezelés), de ilyen kistestűeknek akkora stressz és megerőltetés, hogy többet árt mint használ.

2012. nov. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. nov. 20. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!