Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyiket vegyem? Vagy inkább...

Melyiket vegyem? Vagy inkább én rakjam így össze?

Figyelt kérdés

AQUA EL Shrimp Set 30 (9.795 forintért)

[link]


Eheim AquaStyle 35 (36.000 forintért)

[link]


Vagy magam rakjam össze ezekből:

40-50 literes akvárium (kb. 4000 forintért)

TetraTec EX 700 (15 ezerért)

És esetleg ez a világítás 20 ezerért (megéri???) Cree LED világítás + ajándék Arcadia Arc Pod 11W Nano lámpa

[link]


Nincsenek marha nagy terveim, de tartok tőle, hogy az Aquael nagyon béna...szeretném ha egy szépen megvilágított akim lenne, szép növényekkel. És az sem mindegy, hogy mennyi a havi fogyasztás.


2012. nov. 21. 10:31
 1/6 bamboochatheone ***** válasza:

Szerintem a saját összeállítás nagyon jó. Az a szűrő nagyon adni fogja.

A lámpa pedig külön pluszpont.:)

2012. nov. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Komolyan jó a lámpa? Csak mert nem igazán értek a világításhoz, annyit tudok, hogy a led JÓ. :D

De ez a kelvin, watt, meg lumen nem sokat mond. Mármint tudom, hogy a watt számnak low tech aki esetén 0.5-0.7w/l között érdemes lenni. Tudom, hogy a 6500k is fontos, de ez a lumen szám semmit nem mond...

És amúgy egy ilyen világításnál, ha tönkremennek a ledek (nem tudom, hogy meddig bírják) tudom én cserélni a ledeket?


És ez egy 40-45 literes akváriumhoz nem túl sok fény Co2 nélkül?

2012. nov. 21. 11:03
 3/6 bamboochatheone ***** válasza:
Én imádom a LED-eket a saját akváriumomhoz is saját LED-es lámpát csináltam LED-szalagokból amik összvissz 18 wattot fogyasztanak és 112 literben még a tóalma is megmarad viszont a jávai moha meg kidöglött. Szerintem ilyesmivel hogy kiégés nem kellesz szembesülnöd mert a LED-ek élettartama(ideális feszültség mellett) 50.000-100.000 óráig terjed. A fényük sem mászkál el mint a fénycsöveké csak "drága" de ha megfigyeled akkor sokkal gazdaságosabb, és helytakarékosabb mint egy több csöves megvilágítás.
2012. nov. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A legjobban tényleg a saját összeállítással jársz.


Az Aqauel Set sem béna, lehet vele boldogulni, én például egy olyat szerzek be a napokban, garnélás aksinak jó lesz. Persze nálam a pénz a szempont, momentán csak arra futja. De mégegyszer mondom, ha lenne pénzem, én is magam válogatnám össze a dolgokat.

2012. nov. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bamboochatheone ***** válasza:
Az Aquael-lel az a baj hogy nem lehet benne cserélni az izzót.
2012. nov. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De lehet, ami oldalt belinkelt, ott kapni bele való izzót is, 2000 ft-ért.
2012. nov. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!