Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata ezekkel a nyomáscsökkentő és mágnesszelepekkel? Vagy tud ajánlani nekem bármilyet amit bevált?

Figyelt kérdés
[link] [link] [link] Melyiket érdemes megvenni?
2012. nov. 30. 19:12
 1/5 A kérdező kommentje:
vagy még ezek: [link] vagy ez [link] ezzel kombinálva: [link]
2012. nov. 30. 19:32
 2/5 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek. Mágnes szelepet külön is meg tudod venni nm kell hogy a reduktorral együtt legyen. Lehet ezeket kapni egész pici keresztmetszettől, a durván vastag-ig. És természetesen 12V-24V és 220 as kivitelben. ((Bocsánat már 240) csak a sok okostojás miatt)). Lehet ha külön veszed nem számít extrának, így lehet nem kell érte felárat fizetni. Persze egyben sincs vele semmi baj. Csak ha akármi miatt leég a mágnestekercs, nem árt ha nem a colombus 10 ezer reduktor mágnesszelepéhez keresel tekercset, hanem konkrét márkát keresel mint pl danfoss. Reduktorból pedig csak olyat válassz, ami szerelhető. Tönkre mennek bennük egy idő (1-2év) után a gumi , tömítő alkatrészek, membrán. Ezt leginkább úgy veszed észre hogy sípolni fog bizonyos kimeneti nyomáson. (általában pont ott ahol kellene működnie.)
2012. nov. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még a reduktorra is azt mondják hogy jó ha 2 évente kicserélteted benne a gumitömítéseket. A profibb nagy hegesztős reduktorra mondom. 1 év gari van rá, de ha lejár, oké hogy nincs gari, de pénzért fel lehet újítani. Házilag veszélyes szerintem. Cégekhhez el lehet vinni, 6500 Ft a felújítás asszem.


Én próbáltam hegesztéstechnikai boltból hozni mágnesszelepet, mer ott dolgozom részben, de hát basszus úgy melegedett. 230 Voltosat hoztam, hogy ne kelljen hozzá trafó. 10-20 percet bírt melegedés nélkül. Lehet hogy azt nem állandó terhelésre tervezték, nem tudom, de 1 óra után, már tojást lehetett volna sütni rajta.


Szóval én mágnesszelep nélkül használom a CO2-t. Hát megy bele éjjel is, nem zárom el, de 10 kilós palackot hoztam, így nem fog kifogyni soha. Inkább pazarlom, minthogy kigyulladjon a lakás.


Meg mondjuk annyira nem érdekel az egész, hogy még mágnesszelepet is vegyek. Olcsóbb ha pazarlom a CO-t, a töltés nem olyan drága.


Nem tudom hogy melyik fajta mágnesszelep lenne a jó.

2012. dec. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2012. dec. 1. 10:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Mágnestekercs mindig is fog melegedni.
2012. dec. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!