Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora legyen?

Bamboochatheone kérdése:

Mekkora legyen?

Figyelt kérdés

Szóval szeretnék egy külsőszűrőt építeni, de elakadtam. Szóval van az akváriumból kijövő cső amin szabadeséssel jön a víz de nem tudom milyen átmérőjű kellene. Rajzoltam egy elméleti vázlatot amin úgy nagyjából minden látszik: [link]

Na most a szivattyú egy FAN-1 lesz amire ráhúzok egy csövet. Mekkora kifolyó méretet kellene használnom hogy biztosítva legyen a folyamatos 320 liter/óra?(hogy nehogy víz nélkül járjon a szűrő)



#szűrő #fizika #cső #DIY külsőszűrő #fan-1
2012. dec. 1. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, de gyönyörűen megrajzoltad még a halat is az aksiba:D szépen kiszíneztél mindent! Ügyes vagy :DDDDD
2012. dec. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azért 20 évesen már nagy Paint mester vagyok.:D
2012. dec. 1. 17:22
 3/11 anonim ***** válasza:

A 320 l/h egy névleges üresjárati teljesítmény.

Akkor sem képes erre a maximumra, ha a gyári fél decis szűrőanyagon kell átszívnia a vizet.

Ha több tíz literen kell átszűrnie, azt alig bírná megmozgatni.


Ráadásul ha nyitott rendszert akarsz, (ha szabadesésben jön a víz, akkor az ezt feltételezi, tehát levegős a rendszer) az akvárium tetejéig se tudná az a kis szivattyú felemelni a vizet.

(Már azért is hülyeség a rajz, mert hogyan menne szabadesésben a víz, ha nincs megfúrva az akvárium, és átemelő sincs. Milyen erő emelné a vizet a vízfelszín fölé, hogy átemelje az akvárium falán?)

A rajz viszont egy zárt rendszer vázlata, ahol viszont semmi jelentősége az átmérőnek.

A lényeg, hogy ez így lehet hogy szépen ki van színezve, de hogy totál életképtelen, az biztos!


Hány literes az akvárium? Egyedüli szűrő lenne ez a külső?

2012. dec. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

... mindenesetre másfélszer- 2× akkora lefolyó kell, mint a kifolyó, tehát ami a szűrőből kijön.


De ez a szűrőközeg mennyiség valószínűleg túl nagy lesz, használhatatlanul nagy, de majd írj méreteket.

2012. dec. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

110-es PVC csőből lesz, a víz attól indul meg lefelé mert ha megszívsz egy csövet egy magasabban lévő tartályból akkor abból jönni fog a víz. A rendszer nyitott alul még ülepítő is van.

A szűrőnek kb 2 centit kell emelnie amit azért elbír. Ha már 70-80 litert tud óránként az már jó. Itt a bioszűrésre van kihegyezve a dolog.

Amúgy a magassága a csőnek 90 cm a földtől, a vízfelszín magassága meg 80 centi.

2012. dec. 1. 18:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja, értem, hogy mondod.

Ez így egy bő 8 literes szűrő térfogat.

Szerintem kevés hozzá a 320 l/h.

Ha abból indulsz ki, hogy ha a gyári szűrőtérfogat beáll, (2 dl lehet?) akkor is jó ha marad 150 l/h.

8 liternél mennyi maradna? Hát nem tudom, 1szer csináltam hasonlót, de az zárt rendszer volt.

Ez így más, itt nincs vákuum, a nyomáskülönbség miatt szivárog át a víz a szűrőn.

Mindenesetre szerintem 1 coll lefolyó, és fél coll kifolyó az működne.

Ha túl gyorsan kiszívja a csőből (szűrőtartály) a vizet, és nincs elég utánpótlás, akkor (azon kívül, hogy lehet hogy túlfolyik az akváriumban a víz, hiszen a szűrő lefolyója nem bírja elnyelni) nem a lefolyó átmérőjét kéne tovább növelni, hanem a szűrőközeget ritkítani.

Hogy könnyebb legyen az átfolyás. Pl ne tegyél bele perlonvattát, mert az elég sűrű.


A lényeg, hogy ez így végülis egy oldalpolcoshoz szűrő, azt általában 2-szer akkora lefolyóval szokták csinálni, mint a kifolyó cső.

2012. dec. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én nem csináltam ilyen bonyolultat.


[link]

2012. dec. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kicsi a hely és nem tudom így megoldani.

Rajzolás helyett akár így is kezdhettem volna..:D

[link]

[link]

[link]

2012. dec. 1. 20:07
 9/11 anonim ***** válasza:

Jó a lámpabúrád :)


A henger a padlóig tele van vízzel?

Nem nagyon tudom felfogni hogy ez most hogy van.

2012. dec. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, ez padlóid tele van vízzel, de van benne a vastagabb résznél egy rács mert alul még ülepítőt is hagytam. Ugye az akvárium vízszintjéig megtelik vízzel a cső és onnan csak átemeli a FAN-1.
2012. dec. 2. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!