Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez mien növény? Mi a neve?

Ez mien növény? Mi a neve?

Figyelt kérdés
[link]
2012. dec. 2. 22:07
 1/10 Platypus ***** válasza:
Acorus gramineus. Vedd ki az akváriumból, mert víz alatt pár hét alatt kipurcan.
2012. dec. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
az h lehet? hisz ez vizi növény nem?:| amugy nagyon szépen köszi a nevét!:)
2012. dec. 2. 22:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Coitus interruptus.
2012. dec. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Platypus ***** válasza:
Ez egy mocsári növény. Kerti tóba, akvaterráriumba való. Egyes felkészületlen vagy haszonleső kereskedők simán eladják vízi növénynek, mert azt a kevés időt, amit a boltban tölt, simán kibírja víz alatt.
2012. dec. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Volt egy érdekes szomszédom. Ő volt az aki először a kezembe adott két akvarisztikával foglalkozó könyvet mikor még 12-14 éves lehettem. Talán így kezdődött.

Lényeg.

Neki különleges növényei voltak az akváriumban.

Szobanövények! Nem kamu.

Saját szememmel láttam. Amik nekünk cserépben figyelt a virágos állványon, neki azok bent voltak az akváriumban.

Azt mondta akkor, hogy számos olyan növény van, ami gondos odafigyeléssel átszoktatható az akváriumba. De ez nagyon hosszú folyamat. Szóval ha nem "in medias res" vágod be az akváriumba, hanem fokozatosan szoktatod, akkor még lehet is belőle valami.

2012. dec. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Platypus ***** válasza:
A szomszédod valóban érdekes ember. Ugyanis ez senki másnak nem sikerül. Víz alatt lélegezni egy növénynek is bonyolult. A szárazföldi növények nem készültek fel arra, hogy víz alatt szerezzék meg a napi betevő széndioxidjukat, ami sokkal nagyobb kihívás, mint víz fölött. Idővel felélik az energiatartalékaikat és elpusztulnak. Ez általában heteket, hónapokat jelent, így sokan állítják, hogy "sikeresen" tartottak egy-egy fajt.
2012. dec. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az Acorust berakod egy pohár vízbe és élni fog, de csak a gyökerének kell víz, a levele tőből lerothad ha az is belelóg.


Szobai futókát raktam víz alá, legyökeredzett, csak ha a levele is vízben volt, akkor 1 hónap után elkezdett elvékonyodni a szára és kezdett haldokolni.

Egyébként nagyjából összvissz 2 hónapig élt a víz alatt. Utána sárgult csak el, de akkor már késő volt hogy kivegyem. Ha a szomszédodnak volt kint cserépben sok ilyen növénye, akkor simán megcsinálhatta azt, hogy 2 hetente kivette őket az akváriumból rehabilitációra, addig pedig berakott egy másik adagot.

2012. dec. 3. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Víz alá, pl az anubias barteri-ből a nagyobb levelű fajta, az sötétben, táp nélkül is megmarad. Majdnem olyan igénytelen mint egy műnövény:

[link]

2012. dec. 3. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak ennek nem szabad elásni a gyökerét, a képen meg jól elásták.
2012. dec. 3. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már nincs baj vele:) hoz új hajtásokat szoval jól elvan:) az volt a baj h nem vágtam vissza és össze vissza tört az volt a leghoszab levele de msot lenyírtam és elkezdett új leveleket hozni:)
2012. dec. 4. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!