Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi csipkedheti a hím guppijaim...

Anika6 kérdése:

Mi csipkedheti a hím guppijaim uszonyát?

Figyelt kérdés
Az akváriumomban guppikat, egy aymonerit(kb 6 centis), egy redcherry garnélát és néhány csigát tartok. 1-2 hete elkezdte valami csipkedni a hím guppijaimnak a farokuszonyát. Én az aymonerire gyanakodok, bár még nem láttam, hogy bántotta volna a guppikat és a kereskedő is azt mondta, hogy az algaevők békések... Szerintetek mi bántja őket? Vagy min változtassak, hogy ne legyen több ilyen?

2012. dec. 3. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát én csak annyit tudok mondani, hogy a RC-k és a csigák biztos, hogy nem bántják a guppikat. Az aymoneri-ről nem tudok nyilatkozni, nekem még sose volt. De most utánaolvastam, és megnőhet 20 centisre is? Az már nem kicsi hal.


Esetleg a guppik nem bánthatták egymást? Hányan vannak mekkora akváriumban?

2012. dec. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
szúnyog XD
2012. dec. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kb. 60 l-es az akvárium és most 7 guppi van benne. Néhány hónapja meg vannak már,és nem láttam még, hogy agresszíven viselkedtek volna egymással. Régebben is voltak már guppijaim, ennél több is egy akváriumban, de párzási szándékon kívül sose kergették, bántották egymást.

Egyhangú, vagy nem megfelelő etetéstől esetleg előfordulhat ilyen?

2012. dec. 3. 21:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt inkább az a kérdés hogy hány ham és hány nőstény van benne!

A guppiknál ha nincs kb.: egy hímre 3-4 nőstény akkor elég nagy harcok lehetenk a hímek között!

De az is lehet hogy csak párzáskor volt egy kis csipkelődés mert a nőstény makacs volt! :D

2012. dec. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!