Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért döglöttek ki a kis...

Pancsez kérdése:

Miért döglöttek ki a kis guppijaim?

Figyelt kérdés
Már vagy 1/5 hónapja hónapja h lefialt és eddig semmi bajuk se volt és most mindegyik meghalt!!!!SEGÍTSETEK!!!!
2012. dec. 5. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a kis guppik elég érzékenyek a vízminőség változására, na meg a hőmérséklet változásra. Szóval lehet ,hogy nem volt megfelelő a szűrés, vagy vízcserekor túl hideg vizet öntöttél hozzá.

Levegőztetés meg volt oldva rendesen?

2012. dec. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Frontosa ***** válasza:

Mekkora helyen voltak? Szűrés milyen? Nem etetted túl?

Üdv,

2012. dec. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát nem hiszem h túl etettem őket mert naponta egyszer kaptak de akkor se sokat szinte mindig meg ették meg mivel még kicsik voltak egy 2l befőttes üvegbe voltak!!! meg az anya guppinak nagyon elpirosodott a kopolgyúja az mitől van????
2012. dec. 5. 10:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Mérgezésben pusztultak el, 30 liternél kisebb helyen, szűrő nélkül nem nevelhetsz halat... Ezt pofázzuk nap, mint nap.

Tudod az állatok ürítenek, amiből mérgező ammónia szabadul fel. Mivel nincs szűrésed, nincs, ami lebontsa a méreganyagokat, belefulladtak szerencsétlenek a saját végtermékükbe.

Ráadásul vízmozgás nélkül az oxigén is elfogyott.

Barbárság, állatkínzás, amit a halaiddal művelsz. Azonnal kezdj el olvasni:

akvarista.hu - regisztráció - főoldalon igyenes e-bookok.

Érdemes könyvet is olvasni: Horn-Zsilinszky: Akvarisztika.

Addig pedig, amíg az alapokkal sem vagy tisztában, mondj le az állattartásról.

2012. dec. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Remélem az anya guppi meg egy 4 literes befőttes üvegben van :D


Hű maradok az 50 akárhány % omhoz és nem leszek finom: A kicsik belefulladtak a sz*rba, és valószínűleg az anyára is ez vár.


Kis millió írás van hogyan kell halat tartani, és tenyészteni. Olvass utána az isten szerelmére.

2012. dec. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Frontosa ***** válasza:

Nem értem min csodálkozol, befőttesüvegben, szűrés nélkül. Az a csoda, hogy eddig bírták a kínzást. Befőttesüvegben uborkát tartunk, nem halat. Az meg, hogy a szűrés elengedhetetlenségéről fogalmad sincs, hab a tortán. Illene informálódni egy kicsit mielőtt az ember állattartásra adja a fejét. Mikor én kezdtem gyerekként még internet sem volt, mégis meg tudtam szerezni a szükséges infókat, manapság meg 2 kattintás is luxus.

Üdv,

2012. dec. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!