Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy akvárium hogyha kicsit...

Egy akvárium hogyha kicsit nagyobb mint az éjjeli szekrény amin van akkor kell alátámasztás?

Figyelt kérdés

Tehát van egy masszív szekrény ami elbírja a súlyát, de körülbelül mind két oldaon 10-15 cm-et "lelóg" akvárium.

Ez probléma az üvegnek?

Illetve ha mondjuk egy fából kivágok az akvárium méretét és alá teszem akkor jobb lesz, vagy ez fölösleges?



2012. dec. 8. 21:45
1 2
 1/17 bamboochatheone ***** válasza:
Természetesen probléma. Ahogy feltöltöd el is törik. Ha ekkora méretű a lelógás akkor érdemes elgondolkodni egy másik szekrényen mert ha lapot vágsz alá az instabil lesz.
2012. dec. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nagyobb szekrény vagy kisebb akvárium. Legvégső esetben a földre, de én oda semmiképp nem tenném. Mi csináltunk az akváriumnak fali polcot, ezt alapból is így terveztük. Nem 300 l-esről van szó ez olyan 15-20 körül mozog. Ennyi.
2012. dec. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 YourDestiny ***** válasza:
Természetesen az akvárium méretétől és üvegvastagságtól is függ. Kis akváriumnál enyhe lelógás nem gond, de a 10-15 centiméterek már nem kis akváriumra adnak sejtést, ami már egyébként is sok. Ez így semmiképp nem tölthető fel, legalább is én tuti nem vállalnám be. Kell alá egy jó vastag bútorlap, ami legalább olyan alapterületű, mint maga az akvárium alapj.
2012. dec. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 YourDestiny ***** válasza:
lemaradt egy A a végéről :)
2012. dec. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

54 l-es akváriumról van szó.

Tehát aztmondod/játok hogy ha egy akkor méretű alapot (mondjuk fából) mint az akvárium alapterülete, aláteszünk, akkor az úgy kivitelezhető, és nem lesz probléma?

2012. dec. 8. 23:21
 6/17 anonim ***** válasza:

Instabil, borulékony lesz, ha alárakod a bútorlapot.

Csináltass/vegyél egy nagyobb (szélesebb) szekrényt.

2012. dec. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
igen, csak sajnos nem akarod egy szekrényt venni ezért. :S
2012. dec. 8. 23:37
 8/17 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél kisebb akváriumot. Nem is értem, h miért nem alapból így vetted... Kivéve ha kaptad, az más, akkor se jó, ha lapot teszel alá.
2012. dec. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

nem vettem még meg , csak ott találtam neki megfelelő helyet, és ennél kisebbet már nem akarok, igysem valami nagy. aztmondják egy normális igazi akvárium 100l felett kezdődik.

Nekem ez a kis méret bővel elég lenne, de akkor majd keresek más megoldást. valamit kitalálok


Azért köszi a segítséget, még a végén lett volna valami baj, jobb hogy megkérdeztem.

2012. dec. 8. 23:59
 10/17 anonim ***** válasza:

54 liter nem egy nagy monstrum!

Tegyél a szekrényre egy vastag, 3 cm-es 60×30-as bútorlapot, rá fél centi polifoam-ot, és mehet rá az akvárium.

2012. dec. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!