Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy az egyik halam eddig semmi baja nem volt és délután elkezdett vergődni és állandóan lesett a talajra?

Figyelt kérdés
Szegényt végül be tettem a fagyasztóba, hogy ne szenvedjen tovább. Rendesen evett reggel, délelőtt még virgonc volt tehát semmi betegségre utaló jel nem volt rajta. Plattiról van szó.60 literes akváriumba 10 hal, két szűrő,26 fokos víz. Hetente cserélek 30% vízet nekik. Szűrőt havonta átmosom. Tehát gondolom, hogy megteremtem nekik a megfelelő körülményeket.
2012. dec. 14. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Most ez komoooly hogy lefagyasztottad???
2012. dec. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért szerinted hagytam volna szenvedni??szerintem az lett volna szívtelenség.
2012. dec. 14. 18:27
 3/7 bamboochatheone ***** válasza:
Első! Ezt hívják úgy hogy eutanázia. Az ilyen tömeghalak sajna már csak ilyen betegesek. Sokszor még a gyógyszer sem használ.
2012. dec. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tudom mit jelent az eutanázia....-.- de úgy látszik ti az állatkínzást nem.. lassabb módot nem is választhattál volna...
2012. dec. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ez nem állatkínzás ahogy te fogalmaztad.vágtam volna fejbe mint a hal árus a piacon?pillanatok alatt megfagy és nem szenved szegényke tovább.különben ismerőseim is így csinálják,ha menthetelen a halacska.hidd el nekem sem volt könnyű 'végezni' vele,de még inkább ez mint tovább szenvedjen.vagy szerinted inkább hagytam volna reggelig vergődni?különben nem ez volt a kérdésem,hogy ki mit szól a lefagyasztáshoz,hanem mi lehetett a baja?ja, és vacsorá ne halat ettem....
2012. dec. 14. 19:25
 6/7 bamboochatheone ***** válasza:
Amúgy mivel a halak hidegvérű állatok, nem érzik ha megfagynak.
2012. dec. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úszóhólyag probléma okozhat olyat, hogy felborul, fejre áll, eldől, azaz nem tudja megtartani az egyensúlyát, és lehet hogy akkor inkább lemegy alulra kínlódni.


Hasvízkórnál pedig megdagad a hasa, megtellik vízzel, lesüllyed és nem tud feljönni, illetve csak kis időre és nehezen. Pár napon belül pedig kidurran a hasa.

2012. dec. 15. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!