Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vitorlás hal milyen vízben...

A vitorlás hal milyen vízben kell tartani? Egy 60 literes akvárium jó neki, más halakkal?

Figyelt kérdés
Milyen halakkal lehet tartani? Guppi, betta mehet mellé? A betta még kisebb lesz, és megszokják egymást? A vízminőségnek olyannak kell lenni, mint a bettának? Vagyis, hogy a keménység, hőfok?
2012. dec. 18. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Inkább 300 liter.

De minimum 200.

60-ban teljesen esélytelen.

2012. dec. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ha csak betta, meg egy vitorlás van benne?
2012. dec. 18. 17:56
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül meg nem jó neki. Felejtsd el a vitorlást, válassz helyette más halat, nem 60 literbe való.
2012. dec. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem tudok az előzőhöz nagyon mást hozzátenni.

Egy vitorlásnak, vagy egy kivált párnak is minimum 150-200 literes territóriumra van szüksége. Ezen nem lehet alkudozni.

Akár 1 van 60 literben, akár 3, az egy besült gnóm törpe lesz, majd a normális élettartamának kb a negyedénél elpusztul.

2012. dec. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
60 L be tedd bele a bettát meg pár dániot..
2012. dec. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, a vitorlásnak nagy akvárium kell:

[link]


Eggyel kisebb lapos hal pl a tetra, de még annak is több hely kell:

[link]


Még egyel kisebb meg pl a baltahasú lazac:

[link]

2012. dec. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De 60 liter az sok.. XD.amúgy, a boltban már kifejlettek vannak :D... Nem is annyira nagyok xD pedig olyan jó lenne :( ha tudok nagyobbat majd szerezni akkor majd kiderül :D..
2012. dec. 18. 19:07
 8/12 anonim ***** válasza:

60l akvarisztikában semmi. Az igazán nagy akváriumok 2-300l-nél kezdődnek, persze nagyon kevesen engedhetik ezt meg maguknak. Pl én sem, így csak egy 30l-es kis nanom van itthon, garnélákkal, meg csigákkal. De én ezzel is boldog vagyok. :D


Nyugodtan hallgass az előttem szólókra, viszont a boltosoknak ne higgy (tisztelet a nagyon kevés kivételnek). Ők csak arra mennek, hogy mindent eladjanak.

Én azt ajánlom, 60l-ben tarts guppikat, vagy a betta+dánió párosítás se rossz, nagyon látványos dolgokat lehet ebből is kihozni.

2012. dec. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyébként kis akváriumban hülyén is mutat egy nagy hal.

Ha csak az esztétikát nézed, akkor is otromba.

Kis helyre kis növények és kis halak illenek, mert attól tűnik arányaiban normálisnak a egész. Meg ugye a halak helyigénye sem egy utolsó szempont, az ő érdekükben azért jó lenne figyelni rá, hogy ne kelljen szűkösködniük.

2012. dec. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Frontosa ***** válasza:

Boltokban nem árulnak kifejlett Vitorláshalakat, legalábbis én még nem láttam, csak kis 5-6 centis ivadékokat. A kifejlett vitorláshal kb. 25 centi magas és kb. 15 centi hosszú, úszóktól függően. Azaz kilógna az akváriumból. Nem való oda, minimum 150 liter dukál, de inkább 200 liter felett.

Üdv,

2012. dec. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!