Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdőként hogyan indítsak be...

Kezdőként hogyan indítsak be egy tengeri akváriumot?

Figyelt kérdés

Több kérdésem lenne.Teljesen nem vagyok kezdő a témában.

A legfontosabb hogy nem sietek a dologgal, nincs rá sok pénzem és nincsenek nagy elvárásaim.

1,Édes vízi külső szűrő alkalmazható e?

2' kb 100L akváriumot szeretnék több okból (kevesebb élőkő kell hozzá, gyengébb teljesitményű technika. méretek miatt)

3, kezdetnek több hétig csak üresen járatnám esetleg korall zúzalékkal, ez így megfelelő? később tennék bele élőkövet és így tovább.

4000-6000 kelvines kompakt égő vagy általános hidegfényű fénycsövek megfelelőek lennének hozzá?

kb így a kezdés mennyibe kerülne? kivétel a külsőszűrő (ha megfelel), akvárium, fény.

minimális élőlényt szeretnék tartani halat max 2 db ha lehet bohóchalat anemónákkal.inkább csigák és egyéb alsóbbrendüek

utolsó kérdésem amiben nem vagyok biztos : tudom hogy az élőkövekből amiket beletesznek több élőlény is fejlődhet idővel, ez igaz az élőhomokra vagy korallzúzalékra?



2012. dec. 19. 17:46
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket. ilyen segítségre vártam!
2012. dec. 19. 22:27
 12/24 A kérdező kommentje:
még egy kérdés. élőkövet legközelebb 80KM-re tudok venni Nyíregyházán. addig viszont ha a héten megveszem csak az albérletben tudom tárolni hétvégéig. hogyan lehetne tárolni és hazaszállítani hogy ne pusztuljanak meg baktériumok stb...?
2012. dec. 19. 22:31
 13/24 anonim ***** válasza:

Zacskóba 1 nap alatt büdös lesz, tele döglött baktériumokkal.


Lámpa nélkül be lehet rakni a bekevert tengervízbe 1 hétre is akár, de kell mellé vízforgatás, különben megrothad.


24-26 fokos víz, hátha még ki akar nőni belőle valami.

2012. dec. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Vödörbe tudnád tárolni, egy vizpumpával, kis szűrővel, vagy légpumpával.


Viszont lehet jobb lenne ha nem egy nagy követ vennél, hanem több kisebbet, mert azokat egyszerűbb lenne bezacskózni vízzel együtt, és úgy szállítani.

2012. dec. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
értem
2012. dec. 20. 01:57
 16/24 anonim ***** válasza:
Szia! Kezdésnek elég víz + élőkő + jelképes vastagságú talaj + csekély világítás (0.5W/l) + 1 db áramoltató. Ezzel már be tudod indítani, a többit meg később megveheted. Számold ki, hogy ezekre futja-e, és csak akkor vágj bele. Már egy ilyen induló akiban is sok élőlény fog megjelenni Ha nem jön be, akkor sem buksz akkorát, mint ha már teletömted volna mindennel.
2012. dec. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
szia. én is így terveztem
2012. dec. 20. 13:13
 18/24 anonim ***** válasza:

Egyébként én azt vettem észre, még a pici akváriumban is, hogy az élőtalaj nagyon sokat segít a szűrésben. Mintha biológiai szűrőként funkcionálna, mert abban vannak mikroszkópikus állatok, meg én külön belenyomtam baktérium ampullát is, amit kb 400 Ft-ért vettem.


Az élőtalaj az úgy néz ki, hogy be van zacskózva, vízzel együtt, és rá van írva hogy meddig van szavatossága, kb 1 hónap, amíg ki nem nyitod, tehát addig azt lehet benne hagyni a zacskóban ha még nincs megcsinálva az akvárium.


Szerintem jobb ez, mintha apró korallzúzalékot vennél talajnak, mondjuk drágább is, viszont kis tengericsillagok, meg élő kis csigák is vannak benne.

2012. dec. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
értem . én is ezen gondolkoztam. Remélem Nyíregyen fogok kapni ilyeneket..
2012. dec. 20. 15:01
 20/24 A kérdező kommentje:
még érdekelne az is hogy elvileg a csapvíz a koralloknak nem jó ezért kell az ozmó, de amíg nem teszek bele korallokat addig lehet csapvízzel? vagy hülyeség? illetve olvastam hogy ez elvileg igaz a sóra is tehát hogy lehet bele rakni olcsó sóból is nem muszáj az ásványi anyagokkal dúsitott jó minőségűt?!
2012. dec. 20. 16:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!