Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdőként hogyan indítsak be...

Kezdőként hogyan indítsak be egy tengeri akváriumot?

Figyelt kérdés

Több kérdésem lenne.Teljesen nem vagyok kezdő a témában.

A legfontosabb hogy nem sietek a dologgal, nincs rá sok pénzem és nincsenek nagy elvárásaim.

1,Édes vízi külső szűrő alkalmazható e?

2' kb 100L akváriumot szeretnék több okból (kevesebb élőkő kell hozzá, gyengébb teljesitményű technika. méretek miatt)

3, kezdetnek több hétig csak üresen járatnám esetleg korall zúzalékkal, ez így megfelelő? később tennék bele élőkövet és így tovább.

4000-6000 kelvines kompakt égő vagy általános hidegfényű fénycsövek megfelelőek lennének hozzá?

kb így a kezdés mennyibe kerülne? kivétel a külsőszűrő (ha megfelel), akvárium, fény.

minimális élőlényt szeretnék tartani halat max 2 db ha lehet bohóchalat anemónákkal.inkább csigák és egyéb alsóbbrendüek

utolsó kérdésem amiben nem vagyok biztos : tudom hogy az élőkövekből amiket beletesznek több élőlény is fejlődhet idővel, ez igaz az élőhomokra vagy korallzúzalékra?



2012. dec. 19. 17:46
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Csapvizet semmiképp, mert abban sok olyan anyag van, ami egy guppis akváriumban még nem gond, de tengeri élőlények számára ártalmas. Klór, nehézfémek, szilikát stb.

A tengervíz nem egyszerűen só+víz, hanem tartalmaz jópár vegyületet, amit csak a spéci akvárium só tud garantálni. Kalcium, jód, stroncium, magnézium miegymás.

2012. dec. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
köszönöm. akkor vagy rossz volt az oldal vagy én néztem el.
2012. dec. 20. 17:05
 23/24 anonim ***** válasza:
Neked valószínűleg ozmó készülék is kell, ha 80km a legközelebbi tengeri akvarisztika. A vízcserékhez szükséged lesz nagy mennyiségű ioncserélt vízre, szóval kalkulálj bele még 35.000-t. :S
2012. dec. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
hát igen sajnos. kezdetben tudok venni itt is a boltban jó drágán, de ha működik az aksi akkor beruházok egy ilyen cuccra.
2012. dec. 20. 23:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!