Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kell folytani egy szűrőt?...

Hogy kell folytani egy szűrőt? Szegény bettám alig bír úszni.

Figyelt kérdés
Az akvárium 72l, ő ez egyedüli hal. A szűrő Tetratec ex 700 as külsőszűrő. A kifolyó ággal lehetne csinálni valamit.. de mit?

2012. dec. 22. 14:04
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nálam pont hogy az esőztető csinált nagy robajt.
2012. dec. 22. 17:01
 12/21 anonim ***** válasza:

hát de ha a víz alá rakod be, nem a víz fölé


Én pedig így gyengítettem egy erős vízpumpát.

Mondjuk nem gyári esőztetővel, hanem csak vágtam egy darab gumicsövet, kb 10 centiset és fúrtam rá 4 lukat. Öngyújtóval megmelegítettem egy csavarhúzót és azzal fúrtam át. Ezek nagyobb lukak lettek mint ami az esőztetőn van. És a végét nem dugaszoltam be, szóval így már 5 lukon jött a víz belőle, és az gyengítette.

2012. dec. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 YourDestiny ***** válasza:
130-ba sok? Inkább kevés. Nekem 140 literben elveszik a vízáram. Biora jó, de az ereje nem elég. Vízpumpa nélkül meghalna.
2012. dec. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nekem is 700 as szűrőm volt a 135 ben.(vaterán adtam el) Betta nem tudott úszkálni folyton sodorta a víz. Mindig bebújt a cserépbe. Neonokon kívül senki sem élvezte. Magas növényeket is sodorta. Lecseréltem 500 ra. Víz is tisztább lett, és a betta is úszkál. Szerintem ez nem olyan nagy szám. 150-180literesben talán eltudnám képzelni a 700 as szűrőt. Nézzük logikusan. 72 literes akváriumban van kb 66-68 liter víz. Az 500 as szűrőt a gyártó 120-180 literes akváriumra írja. Tudjuk hogy ez amolyan útmutató, de ha a legkisebb számot vesszük akkor is hajszál híján a duplája. Tapasztalataim szerint elég. Külső szűrőben pont az a jó hogy óriási a szűrőtérfogat. Mint tudjuk nem csak az áramlási sebesség, hanem a szűrőben töltött idő is nagyon fontos szempont, a víztisztaság fokozása érdekében.
2012. dec. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 bamboochatheone ***** válasza:
Viszont ha növényes akkor kell a nagy áramlás.
2012. dec. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Robajt biztos nem tud csinálni egy szűrő.

Sőt, ha van hozzá esőztető, akkor annak a lyukjait addig csavard felfelé, (a vízfelszín felé, mivel azt a vízbe kell tenni) amíg a vízszintes áramlás le nem csökken.

2012. dec. 23. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A növényesbe pedig kell 10x es vízforgatás. A gyári ajánlást amúgy sem kell nézni azt írnak rá amit akarnak, sőt még azt is megszorozzák kettővel.
2012. dec. 23. 09:08
 18/21 bamboochatheone ***** válasza:
Ez egy nagyon jó meglátás.:)
2012. dec. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 YourDestiny ***** válasza:
A nagyobb teljesítménnyel a tartály mérete is változik, és fordítva, így a vízárama nagyjából egyforma a 700 liter per órának, a 600-asnak vagy az 1200-asnak egyaránt. Minimális különbség lehet, de komolyabb eltérés csak gyártó és gyártó közt, ki mennyit hazudik... Az erős vízáramnak van pozitívuma. Nincs mulm, kevésbé koszolódik be a talaj, kisebb az algásodás esélye, a vízfelszíni rétegről vagy porosodásról nem is beszélve. A betta egy külön szám, az rendben van, hogy tehetetlen egy kicsit a nagy sodrásban, ugyanis eredetileg állóvizes hal.
2012. dec. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Tudod miért vagy droid bamba csatt? Mert el is hiszed, hogy ténylegesen tudatlan vagyok a mértékegységek tekintetében...
2012. dec. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!