Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhal tartása? :adott egy...

Krisztinarami kérdése:

Aranyhal tartása? :adott egy 200literes akvárium ebbe vettünk 2aranyhalat többi lent:

Figyelt kérdés

a gyerek kérésére.

Annyit összeolvastam már róla hogy kezdek frászt kapni először is kettőt még vehetek mellé?vagy 1et?aztán az etetés hogyan ne etessem túl és a szűrő: van egy de az a gyanúm kevés lesz mielőtt azt hinné valaki kínozzuk őket még nem mert 1napja sincsenek nálunk és totál kezdőként bárkinek a tanácsát /mit egyen,mennyit,mikor milyen növényt kapjon nagyon szívesen veszem de lehetőleg hozzáértők válaszát várom mert egy egyszerűnek tűnő gyerek óhajból elég nagy felelősség szakadt rám attól tartok köszi a segítséget!



2012. dec. 24. 00:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Az előző teszkós kérdésnél válaszolt egyet "Murr".

Írj neki Privát üzenetet, neki vannak aranyhalai.

Ő tudja.


Én nem tartottam még olyat sosem, de aranyhaltápot adhatsz nekik naponta egyszer, az arra való. De csak annyit amit megesznek 2 perc alatt és nem kell hagyni leesni, nehogy megrothadjon alul a földön a kaja.


Szerintem amíg nem tapasztalod ki azt, hogy hogyan kell őket tartani, addig ne vegyél többet.


Növény viszont nem ártana nekik. Lehetne melléjük tenni nagy anubias-t, azt nem rágnák szét, mert elég vastag a levele.

2012. dec. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem olyan mint a bicajozás. Megvesszük,(megveszik nekünk) majd megtanuljuk.

Aranyhal hidegvizi, szóval 18- max 20 C' fokos víz jó neki. Szűrőt "fűtőt" (azért van idézőjelben mert szobahőmérséklet fügvényében nincs rá szükség.) Szóval 2-3 hétig járatni kellene, hogy a baktériumok el tudjanak szaporodni. A friss víz nem életképes sajnos. Sok odafigyelés kell. Az aranyhal nagyra nő, szóval 3 nál több ne legyen.

2012. dec. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na azt látnád ami melóhelyemmel szemben a könyvelőknél van.

Az is olyan 200 literes lehet, vagy 300, nemtudom, de van benne pár aranyhal, olyan 20 centisek, és a víz félig le van párologva. Nagyon csúnya akvárium, algás is eléggé, pedig szerintem lámpa sincs rajta, vagy hát azt nem is néztem. Csak a halakat, de én nem vagyok velük olyan jóba hogy megmondjam hogy majd én kitakarítom. Szóval hagytam a francba. Szerintem ott nem cserélik a vizet. Abban sem vagyok biztos hogy van elég vödrük hozzá, gumicső, vagy valami.


Na szóval azért hetente kell nekik vízcsere, de állott vízzel. Tehát vödörben hagysz állni vizet egy napra, és azt öntöd be. Aljzatról a halkakát egy gumicsővel fel tudod porszívózni heti egyszer azt is megcsinálhatod amikor vizet cserélsz.

Vegyél egy leszívócsövet díszhal boltban, ha még nincs. És vegyél vagy 3db vödröt valamelyik 100 Ft-os boltban. Azzal meg tudod oldani.

2012. dec. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem az egész vizet kell lecserélni, csak 2-3 vödörnyit.
2012. dec. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Egy "totál kezdő" meg a "gyerek óhaja volt" meggondolatlan vásárlásoknál van ez így rendszeresen, aztán a szülőre marad. Gondolom nyuszit is vesztek húsvétkor a "gyerek kérésére". Nem lehetne előbb informálódni? Annyi netes oldal van meg akvarista fórum.
2012. dec. 24. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gondolom akkor Murr már elmondta, de inkább jobb 2-szer, nehogy lemaradjon.

Szóval rövidtávon a legfontosabb, hogy legalább 1 hétig alig etess csak minden másnap egy kicsit, utána a további 2 hétben emeld normál mennyiségűre a kajájukat.

Meg kell szoknia a víznek meg a szűrőnek a terhelést.

Utána 2-3 hónap múlva vehetsz még 1-2 halat, attól függ, milyen a szűrésed.

2012. dec. 24. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam lesz lehurrogó is de mint mondtam nem ki nyírni akarjuk a víz 1hete már az akváriumban van kavics növények aranyhal kaja is van most a szűrő lesz a legnagyobb gond mert csak kicsi van azért köszönöm a válaszokat
2012. dec. 24. 14:01
 8/8 A kérdező kommentje:
semmi közöd hozzá veszek-e nyulat amugy biztos NEM mint ahogy kutyát SEM a panelba mert szenvedne halat azért kap hogy legyen valami ami reméljük valóban gondoz nem 1perce kéri hanem több hónapja! én is szeretnék kutyát és szeretem annyira hogy ne vegyek ez a helyzet a nyúllal és társaival is tanácsot kértem nem oktatást és nem azt vártam hogy hátba veregessenek érte de adott egy 200Literes akvárium és egy gyerek aki miért ne kaphatna azért nagyon köszönöm a válaszokat túl kevés infot találtam róla neten itt már többet mint másutt
2012. dec. 24. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!