Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek mit tegyek megvett...

Szerintetek mit tegyek megvettem az aljzatot, a növényeket és a garnélákat az akváriumba, de arra nem gondoltam, hogy ennyire fel fog kavarodni és most nem tudom belerakni a garnikat?

Figyelt kérdés

2012. dec. 29. 13:08
 1/4 kzs ***** válasza:

Hol vetted az aljzatot és mennyire mostad át?


Nem mindegy, ugyanis ha a Tüzéptől vetted (onnan a legolcsóbb) kis adagokban kell átmosni egészen addig, amíg a felkavart víz áttetsző nem lesz.

De ha díszállatboltból való az aljzat, akkor is át kell mosni.


Egyébként meg - ha stimmel az aljzat -, akkor a szűrőt bekapcsolva kell üzemeltetni az akváriumot (a szűrőt később sem kapcsolhatod ki!)

Ha tiszta az aljzat, le fog tisztulni a víz is, csak menjen a szűrő folyamatosan.


Garnélák.... hát nem tudom. Szerintem elhamarkodtad egy kicsit.

Ugyanis az akváriumnak kb. 2 hétig kell működnie garnélák nélkül - amíg a növényes-baktériumos-vizes biológiai egyensúly beáll.

2012. dec. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezért is kell 2 hétig minimum üresen járatni az akváriumot, ezt minden ilyen kérdésben leírjuk.

Most egy vödörben tarthatod a garnélákat amíg le nem ülepszik a víz. A szűrőnek az akváriumban kell mennie. Ha szerencséd van, nem pusztulnak el addig, de minden esély megvan rá. Ráadásul az akváriumban sincsenek még lebontóbacik, tehát ott is feldobhatják a pacskert.

2012. dec. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jajj istenem, mindenkinek fájna az az 5 perc amíg utánaolvasna legalább egy picit? Legalább azt az 1-2 szabályt be lehetne tartani, ami ahhoz kell, hogy ne 2 nap alatt dögöljenek meg szerencsétlenek.
2012. dec. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
az akvárium több napja megy a szűrővel egyébként JBl es a talaj, de mostanra már leülepedett
2012. dec. 29. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!