Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történt az ancimmal?

Mi történt az ancimmal?

Figyelt kérdés

Mostanában fura dolgok történnek vele:

Ha rátapad az akvárium falára akkor láthatóan megy fölfele, pedig nem a szájával manőverezik, hanem a felhajtóerő viszi fölfelé.

Illetve a farka egy kicsit félre áll.

Egyébként rendesen is tud úszni.

A legérdekesebb az egészben, hogy néha felfordulva van a víz tetején, mintha megdöglött volna, közbe pedig nem. Ha meggyújtom a világítást vagy megkocogtatom az üveget rögtön elmegy elbújni (1 hete csinálja).


Mi lehet a baja?


Ami még fontos lehet, hogy 2 helyen lukas a hátuszonya, de az nem szaporodik/tágul.


Segítsetek légyszi!!


2013. jan. 2. 19:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hány literes az aksi?Milyen a szűrés?Milyen és mennyi hal van rajta kívül?Persze hogy világítás hatására elbújik mivel éjszakai állat!
2013. jan. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Szerintem egyáltalán nem természetes, hogy fejjel lefelé a víz tetején dekkol. Az elbújással nincs bajom.


2 éve van már meg, eddig ilyet nem csinált. Csak 1-2 hete kb. Olyan hal, ami bánthatta volna olyan nincs az akváriumban, csak egy fátyolos algaevő van mellett, de az még kisebb is nála. Egyenlőre még nem lesz több hal mellette.

2013. jan. 2. 19:38
 3/17 anonim ***** válasza:
Jó de mekkora az akvárium?
2013. jan. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 _.-Akv-._ ***** válasza:

Szerintem az úszóhólyagjával van valami.

[link]

2013. jan. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

35 literes akvárium.


Szerintem is valami úszóhólyag probléma csak én nem találtam a linkelt weblapot. Köszönöm!


Egyébként nem úszik fejjel lefelé. Gyógyításához milye szert vegyek?

2013. jan. 2. 20:40
 6/17 anonim ***** válasza:
35 liter a baja.
2013. jan. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 _.-Akv-._ ***** válasza:
Ja ha 35 literes akkor az, mert az ancinak 90 liter kell...
2013. jan. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, de eddig nem volt ilyen baja.

Hogy tudnám felgyógyítani? Lehetőleg mielőbb, mert el szeretném ajándékozni.

2013. jan. 2. 21:30
 9/17 anonim ***** válasza:

Már sehogy. Baktérium vagy vírus okozta úszóhólyag gyulladás, kezelhetetlen, és valószínűleg a többi halad is elpusztul.

Az úszók betegsége is erre utal.

Az oka nem kérdés, nem törődtél a minimális igényeivel sem.

2013. jan. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Mi ez, hogy nem törődtem a minimális igényeivel sem?!

Mindene megvan "az előírt 90literen kívül". Megfelelő hőmérséklet, szűrés, etetés. Ennél több mi kell neki?

2013. jan. 2. 23:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!