Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy sziámi harcos...

Szeretnék egy sziámi harcos halat mit vegyek?

Figyelt kérdés
egy nem túl nagy , de szép -nem hivatásos- akváriumban tartanám..... lenne benne a hal meg az akvárium alján ilyen design "kristály" .... ne vessetek meg értelmes válaszolókat szeretnék köszi :)

2013. jan. 4. 14:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Az "akvárium" mérete is ekkora lenne? Mert ez szörnyen pici!
2013. jan. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
utolsó előtti te szerencsétlen gyökér olvasd már el a kérdést!!!!!!! 2. igen de ezt leírtam... de találtam egy jól kinézőt mai sokkal nagyobb igaz eredetileg design váza de van vagy úgy 10-15 cm vastag és olyan 75-80 cm magas....
2013. jan. 4. 17:08
 13/19 A kérdező kommentje:
[link] ilyennel és [link] ilyennel tölteném fel az alját , ebbe tennék egy növényt és ez a réteg olyan magas lenne mint amilyen magas a navény "csúnya" része....
2013. jan. 4. 17:13
 14/19 bamboochatheone ***** válasza:
Köralapú vázában ugyanúgy nem lehet halat tartani mint köralakú akváriumban.
2013. jan. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Gömb vagy kör alakú üvegben nem tarthatsz halat. Bettának nem jó a magas, inkább nagy alapterületű kell, nem bír leúszni az aljára majd felmenni oxigénért.

Ezen felül nem tudsz bele szűrőt helyezni.


Amit a képen linkeltél azon kívül, hogy ocsmány, nem is működik, maximum néhány hétig bírja benne szerencsétlen hal.

A hínároknak a teteje volt csak levágva és letűzdelve, azok 1 hét alatt kirohadnak.

A víz 3 nap alatt beposhad, az egy pohár, nem élőkörnyezet.

Nagyon brutális állatkínzás, attól hogy nem látszik.


Regisztrálj akvarista.hu-n és olvasd el a főoldalon az ingyenes könyveket, hogy legyen egy kis fogalmad az akváriumban lejátszódó biológiai folyamatokról.

Az állattartás nem annyi, hogy egy vázába belelöksz egy halat, eteted, aztán életben lesz. Ez nem így működik.

2013. jan. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én, ha ajánlhatok egy akváriumot, minimum ilyet vegyél neki: [link]


Ez egész jó árban van. Üvegtetős, ami bettának elengedhetetlen, nehogy megfázzon. Mondjuk én vennék még pluszban hozzá egy termosztátos fűtőt is.


Aljzatnak én sóder, vagy kvarchomokot vennék a helyedben, azok természetes hatásúak, és szebbek, mint az ilyen kristályos "csodák".

Egyébként szerintem az általad belinkelt képen is kvarchomok van az aksiban. Így néz ki pl: [link]


Én vennék még dekorációt bele, vasfát, vagy szőlőgyökeret. Rákötöznék egy anubias nana-t, vagy jávai mohát, esetleg ricciát.


Kaját már leírták, hogy mi kell. Ezen kívül lehet még kapni direkt betta kaját akvarisztikai boltokban (fagyasztott kaják, tápok).


Remélem tudtam segíteni.

2013. jan. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ja, és az akvarista.hu-n található e-bookokat én is melegen ajánlom. Nagyon jó könyvek.
2013. jan. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Mellesleg így néz ki egy bettás akvárium, nem úgy, ahogy te linkelgeted a szrjaidat:

http://www.youtube.com/watch?v=w7WDntAFPWg


Egy állatnak egészséges környezet kell, nem gyöngy. Nyugodtan tehetsz azt a vázádba, tehetsz bele bambuszt, de halat nem. Ne kínozz már állatokat néhány bzi dekoratőr ötlete miatt, könyörgöm...

2013. jan. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Aki halat tart szerintem elöször azt nézi, hogy jó legyen a halnak, az a második, hogy az akvárium az akvaristának is élvezhető legyen, te pedig csak dísznek akarod kihasználni azt a szegény állatot.
2013. jan. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!