Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi vízmelegítő működése...

Akváriumi vízmelegítő működése, sajnos ki-be kapcsol, és nem melegíti fel rendesen a vizet. Miért?

Figyelt kérdés
Pár napja berendeztem az új akváriumomat (még nincsenek benne halak), és a vízmelegítővel vannak gondjaim. Mikor beletettem 17 fokos volt a víz, és kb.20 fokra felmelegítette, és azóta kikapcsol fél órára, majd be 5 percre, de én a hőfokot 25 fokra állítottam, viszont marad a 20 fok.72 literes az akvárium, és 100w-os a melegítő. A melegítővel van baj, vagy én csinálok valamit rosszul? Illetve még annyit, hogy a hőmérőt hová kell helyezni a melegítőhöz képest?

2013. jan. 6. 09:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát ha olyan fűtőd van aminek van saját hőmérője és az érzékeli a víz hőmérsékletét, és attól függen kapcsol ki vagy be, tehát mondjuk te 25re állitod, és 25nél kéne kikapcsolnia, akkor lehet hogy hibás a hőmérője. Vagy még azt tudnám elméleti alapon elképzelni hogy a fűtő a körülötte lévő vizet felmelegíti és ott érzékeli hogy 25fok és leáll, de az akvárium túloldalán van mondjuk a hőmérőd, és ott csak 20fok van, de ez ekkora akváriumnál nemhiszem hogy lehetséges.
2013. jan. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A hőmérő külön volt hozzá, és én az akvárium másik oldalára tettem. Én is gondoltam arra, hogy azért áll le, mert ott maga mellett 25 fokosnak érzékeli a vizet, de ez így akkor sincs rendben. :( Főleg, hogy pár nap múlva érkeznek az új halak. Azt hiszem be kell szereznem egy másikat... Pedig új a vízmelegítő.
2013. jan. 6. 10:01
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem menthetetlen a dolog, nem olcsó egy új melegítő. A melegítő a szűrő környékén van? Mert úgy kell lennie, hogy a szűrő által keltett minimális vízáramlás segítsen szétosztani a meleget.
2013. jan. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3 hetet legalább várj, mielőtt halakat teszel bele, ha most indítottad be.
2013. jan. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, és a szűrő mellé tettem, és az azóta folyamatosan megy, még éjszakára sem állítottam le. Tudom, hogy várni kell vele, mondjuk azt olvastam, hogy kb. egy hetet, de tudok többet is. Viszont nem tudom, hogy egy másik hőmérő beválna-e. Esetleg tudsz valamilyet ajánlani?
2013. jan. 6. 10:13
 6/12 anonim ***** válasza:

Aquatic Nature Mini és Aquatic Nature Precisions Thermometer szerintem mind2 nagyon jó és hát mondjuk hogy nem is drága. De az. Aquadepo-n tudsz venni, mindenképpen érdemes először a hőmérőre gyanakodni mert egy fűtő messze drágább mint egy hőmérő. Amugy mekkora szűrő van az akváriumodban?


Visszaolvastam, és láttam hogy a víz állnihagyásárol is szó volt, 2-3hétig minimum ajánlott hagyni, azalatt a megfelelő baktériumkultúrák el tudnak szaporodni és megtelepedni ;)

2013. jan. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudom mit kell leírni a teljesítményéről. 2w/300 liter. Remélem jót írtam. :) :) A hőmérőm amúgy sima mezei, nem digitális. Szerintem a vízmelegítővel van baj, ha 5 nap alatt nem tudta felmelegíteni, úgy hogy már kínomban 30 fokra állítottam a melegítőt, akkor ott valami bibi van. Meg aztán ezeket az 1-2 perces fűtési periódusait sem értem igazán. :(
2013. jan. 6. 10:52
 8/12 _.-Akv-._ ***** válasza:

1. Áramlásban van? (Mert leeht tényleg körülötte 25 fokos a víz, mindenhol máshol 20, tedd olyan helyre ahol akár a kezeddel is érzed a szűrő áramlásást)

2. A szűrő teljesítményét l/h-ban és a térfogatában mérik.

2013. jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Be kell kalibrálni a fűtőt.

Tehát ha 25 fokra állítva tud 20 fokot csinálni, és neked mondjuk 24 fok kell, akkor 4 fokkal feljebb, 29 fokra kell venni a fűtőt.

Ilyen egyszerű.

2013. jan. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A bejáratásról itt van néhány gondolat, 6-8. válasz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__3..

2013. jan. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!