Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi vízmelegítő működése...

Akváriumi vízmelegítő működése, sajnos ki-be kapcsol, és nem melegíti fel rendesen a vizet. Miért?

Figyelt kérdés
Pár napja berendeztem az új akváriumomat (még nincsenek benne halak), és a vízmelegítővel vannak gondjaim. Mikor beletettem 17 fokos volt a víz, és kb.20 fokra felmelegítette, és azóta kikapcsol fél órára, majd be 5 percre, de én a hőfokot 25 fokra állítottam, viszont marad a 20 fok.72 literes az akvárium, és 100w-os a melegítő. A melegítővel van baj, vagy én csinálok valamit rosszul? Illetve még annyit, hogy a hőmérőt hová kell helyezni a melegítőhöz képest?

2013. jan. 6. 09:45
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nem olyan egyszerű. :) 30 fokra volt feltekerve több, mint két napig, és végig 20 fokos volt a víz. Végig fogom olvasni köszi!
2013. jan. 6. 15:20
 12/12 anonim válasza:

Remélem rég visszavitted a boltba azt a melegítőt. Hibás, ha mondjuk fél nap alatt nem képes elérni a beállított hőmérsékletet.

Az ilyen karibrálás-baromságoknak se dőlj be, ha 25 fokra tekered, egy normálisan működő fűtőnek 25 körüli hőmérsékletet kell produkálnia. (Az elhelyezés és a teljesítmény rendben van, ahogy írtad)

2014. aug. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!