Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 50 literes akváriumba elég...

50 literes akváriumba elég enyi hal vagy még tehetek hozzájuk egy párat?

Figyelt kérdés
6 db neon 2 db molly 1db alga evő.
2013. jan. 6. 11:53
1 2
 11/16 _.-Akv-._ ***** válasza:
Az ilyen válaszolók miatt, mint Szigeti Gergő van sok döglött hal, meg kérdés Gyakorikérdéseken, hogy vajon miért haltak meg a halaim, 60db-ot tartok 40 literben.....
2013. jan. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
31%

Murr sajnos rólad meg az süt, hogy normálisan nem tudsz leírni valamit.

Nem tanították meg veled, ha valamivel nem értesz egyet, kulturáltan is meg lehet írni.

Inkább nem írnám meg rólad mi süt...

2013. jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 _.-Akv-._ ***** válasza:
Hogy ért az akvarisztikához, te szerencsétlen.
2013. jan. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
51%

Ill én nem azt írtam hogy 40-60 db hal mehet 50 literbe hanem azt hogy max 20.

Ennek az oldalnak az lenne a lényege, hogy több vélemény olvassanak az emberek és ne az , hogy 1 okos leírjon mindent.

2013. jan. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Bocsánat a hangnemért, igazad van, bunkó voltam. Annyi mentségem legyen, hogy nagyon nem szeretem, ha valaki megalapozatlanul ad rossz tanácsot valakinek.

A válaszoddal az volt a baj, hogy 20 db molly és platti méretű halat ajánlottál 50 literbe, ami biztos, hogy tragédiával jár. Már alapból mollyt nem is szabad 100 liter alatt tartani, az egyetlen oka, hogy ajánlják a boltosok, hogy egy olcsó, szapora fajról van szó, amit fogyóeszközként tartanak számon.

Pedig ez egy igazán igényes, nagyra növő halfaj, de ritkán van lehetősége leélni a 4 évét.

Szerintem nálad sem él ennyi ideje 20 db belőle 50 literben, ha mégis, akkor mágus vagy, vagy hazudsz.


Mindemellett én is 30 élőlényt javasoltam, ami több, mint 20 - csak nem mindegy, hogy mit. Így tisztelettel arra kérnélek, hogy amiben nem vagy biztos, amit nem tudsz 100%-ig, abban ne adj tanácsot, mert csak a jó válaszok "erejét" gyengíted, elbizonytalanítod a kérdezőt. Adtunk itt többféle variációt is, ami mind jó, tehát nem idejöttem nagy okosként, hogy csak az én válaszom jó. Rengeteg hasznos válasz érkezik, de ami nem jó, azt sajnos ki kell szűrnünk, és a válasz lepontozása nem mindig elég.

2013. jan. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 bamboochatheone ***** válasza:
Vagy ha az aljzat megengedi(kvarchomok) egy rakás csigaházzal tarthatsz egy szép csigasügér populációt. Ebből a fajból mehetne vagy 16-7.
2013. jan. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!