Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium szűrővel mi lehet a baj?

Akvárium szűrővel mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok .

Ismerősömtől vettem át az akvárimát,halakkal .


54 L akvárium , Elite Jet-Flo75 belső szűrő van benne . Erről mi a véleményetek ?

Illetve mit csináljak , mert azt veszem észre hogy a szűrő szakaszosan megáll pár másodpercre. (ki van takarítva!)

Ha a vízfelszín alá nyomom már jobban mint 2 cm , már nem is működik .

SOS!!!!



2013. jan. 8. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsit kicsi ez 54l-hez, de nem vészesen.

Azt hogy érted, hogy nem működik? Nem forgatja a vizet? agy levegőt nem fúj a vízbe?

2013. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen van hogy a levegőt nem fújja a vízbe , vagy nagyon gyengén .

Ajánlanál elérhető áron valamilyen szűrőt nekem ?

(ahogy lenne pénzem , kicseréném , mert felidegesít ez a sz@r szűrő) .

2013. jan. 8. 13:38
 3/9 A kérdező kommentje:
Most nézem , a szűrő dobozában van egy műanyag kb: 18 cm cső , amin 5-6 lyuk van , na ez mire való ?
2013. jan. 8. 13:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Az csak egy esőztető, ha ráhúzod a fujókájára, akkor azon át fújja ki a vizet. Nincs jelentősége. Nem amiatt nem működik.
2013. jan. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pl egy Aquael fan2 szűrő (25cm magas) ha befér magasságban, csak akkor szerintem nem sok talajt tehetsz alá.


Vagy egy Eheim 2010, azt most nem tudom az milyen magas, de szerintem az kicsit alacsonyabb.

2013. jan. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is ezt a kettőt akartam ajánlani. :)

Ezen kívül még esetleg jó lehet a Tetra Tetratech IN 600 Plus, vagy, ha a kiválóságra mész, akkor a JBL CristalProfi i 60.

2013. jan. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Frontosa ***** válasza:

Attól hogy nem porlaszt levegőt a vízbe, még jó a szűrő. Ez csak egy kiegészítő funkció amit a legtöbben nem is használnak. Ha érzed, hogy nyomja ki a vizet akkor okés.

Üdv,

2013. jan. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké,köszia válaszokat , amint lesz kis időm amiket ajánlottatok mindd utána nézek !!!!!
2013. jan. 8. 14:32
 9/9 A kérdező kommentje:

Most sikerült megoldanom . Már annyira felidegesített ez a szűrő , hogy szétszedtem és a tusoló fejen lehet rákapcsolni hogy nagyobb nyomású víz jöjjön , na azzal jóóól átmostam a szűrő felső részét . Annyi kajamaradék jött ki belőle,meg se gondoltam volna .

Most okés , szép csendben működik . :)

2013. jan. 10. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!