Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen díszhalat tudtok...

Milyen díszhalat tudtok ajánlan egy 40-en literes akváriumba?

Figyelt kérdés
2009. aug. 28. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kis testű halakból néhány (6-10) darabot. Például kisebb testű pontylazacok [link] vagy elevenszülők közül guppi.
2009. aug. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
51%

Guppi

Neonhal!

Molly!

Xifo!

Platty!

vagy vannak harci halak is!

2009. aug. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%

neonhal,aranyhal,páncélos harcsa vagy ancik,plattik,azok nagyon aranyosak és szépek,vagy xifó...ezeket nehogy megvedd mindet:P van választék:)milyen halakat szeretnél?

Ne legyen nagyon sok,h legyen elég helyük.

2009. aug. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

amik nekem vannak:

Neonhal

Fekete Neonhal

Izzófényű pontylazac

Black Molly

Platti

Papagáj Platti

Dániók: Vörös/rózsaszin

Leopárd

Zebra

Amoniery

---

Ezek vannak 75 literesben és szerintem mindegyik szép, egyedi, különleges. De, ugye mindenkinek más tetszik. Ha érdekel valamelyik nézz utána, vagy irj ide.

2009. aug. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Aki azt írta hogy aranyhal,az nagyon kezdő lehet.Ne halgass rá,100liter felett kell lennie az aksidnak hogy aranyhalat tarthass benne.40literbe,én egy 10-15 vörösneont tennék.De az aksid felszereltségétöl is függ hogy mit tarthatsz benne.És valaki azt irta h "harci halakat"A harcihal=a bettával,vagy a sziámi harcoshallal,ez még oké,de a többesszám nem stimmel ha hímekröl beszél,és általában azokról szoktak...Szal abbol is csak 1et szabad egy akváriumban tartani(a hímből).De ha kezdő vagy(minden bizonnyal,hisz nem kérdeznéd mit vegyél) akkor a legjobb választás a guppi lenne igy kezdetnek.Jó strapabíró és még egy élmény hogy születnek kishalak...Szoval guppit javaslok,de ne sokat,mondjuk 5-6db-ot mert szaporodik.
2009. aug. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

10:23, 40 literbe aranyhalat?! Jó, hogy nem mindjárt pontyot!

Aranyhalnak minimum 150 liter kell! [link]

Mollyból, xifóból csak keveset, maximum 1-1 párt, mert nagyra nőnek (8-10cm).

2009. aug. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy csapat páncélosharcsa és egy anci.

Feljebbre guppik, neonhalak, razbórák. Leginkább vagy kapcsolattal...

Az endler guppi hímek 40 literre ideálisak.

Ezek mind olcsó és könnyen tartható halak.

2009. aug. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szeirntem neonhal vagy guppi,aranyhalnak legalább 100literes kell!
2009. aug. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én tuti hogy guppikat vennék nagyon szépek és mindegyik egy külön szeméyiség.Télleg gyönyörűek.És aranyosak és ha szaporodnak kisállatkereskedésnek el lehet adni
2009. aug. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez most kicsit off lesz, de az előző válaszhoz kapcsolódik:

A guppik tényleg megfelelőek ebbe az akváriumba, de az nem olyan biztos, hogy el lehet adni a szaporulatot. Legalábbis mikor legutóbb vittem be halat boltba, mert nem tudtam már velük mit kezdeni, annyi volt, nemhogy megvenni nem akarták, hanem nekem kellett megköszönni, hogy ingyen otthagyhattam őket.

Hogy ha már ott tartasz, hogy szaporodnak a halak, érdemes saját magad meghirdetned különböző akvarisztikai oldalakon, fórumokon. Pár Ft-ot kapsz értük, amin vehetsz a többinek halkaját, vagy még jobb megoldás szerintem, ha el tudod őket cserélni más halra, növényre, halkajára, stb-re.

2009. aug. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!