Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy akváriumon belül vemhes...

Egy akváriumon belül vemhes guppi és molly is 1-1 példány, érdemes őket külön akváriumba rakni?

Figyelt kérdés
kaptam őket így fogalmam sincs mikorra esedékesek a kicsik világra jövése. azt olvasom, hogy a kicsit megehetik más halak, és mi van ha pont este amikor esélyem sincs észre venni történik, megehetik a kicsiket? Xipho , betta , platti van még jaa és páncélos. Ezek veszélyt jelentenek az ivadékokra? Nem akarok offolni, de vki tudja miért nyomul a hím guppi a vemhes nőstényre : O ? Köszi előre is
2013. jan. 10. 23:15
 1/3 anonim ***** válasza:

a saját anyjuk is megeszi ám őket. ha nem akarsz kicsiket hagyd bent, ha nevelgetnéd őket (min 30lityós akvárium kell, és ivadéknevelőbe légpumpás szivacsszűrő. ivadéknevelőbe növény és talaj felesleges, mert úgy nehezebb takarítani). akkor rakd külön az anyákat ha már nagyon gömbölyűnek tűnnek. guppi esetében könnyű észre venni, hogy mikor esedékes, mert a végén ha megnézed a halad oldalról, akkor látod benne a kicsiket. mollym nincs, ahhoz nem értek :D és azért nyomul a vemhes nőstényre, mert a guppi hím mindig nyomul. ezért tartunk egy hímre legalább 2 nőstényt. ha csak egy jut egy hímre, akkor a hím agyon stresszeli a nőstényt ezzel a nőstény idő előtti halálát okozva.

ha fel akarod nevelni őket, írj nyugodtan és adok pár tanácsot :)

2013. jan. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia, végre egy normális válaszadó, nem egy ilyen "..te s_ggfej hát még ezt sem tudod.." válaszadó :) komolyan nem értem hogy mindenki úgy született hogy ért a halakhoz csak én nem :/ a napokban kaptam születés napomra egy akváriumot halakkal és az az igazság hogy gőzöm sincs hogy ki-mi- hogy de hiába olvasgatok neten ujságot lényegében azt sem tudom hogy mit kéne keresnem, mert tényleg nagyon nem értek hozzájuk.

Nagyon szépek, és nem akarok nekik rosszat, ezért azért próbálok utánna járni dolgoknak. Tehát mit kéne vegyek nekik vagy mit kéne csinálni hogy jól érezzék magukat? 30 l-es az akvárium 4 betta, 2 páncélos, 2 platti, 4 puppi 1 molly és 1 csiga van az akviban 300L/h belső szűrő egyben levegőztető és egy 50W -os víz melegítő 4 élő növény egy nagyobb házikó és apró szines kővek az ajzatnak. Azt már tudom hogy nem igazán jó hogy ekkora helyen van ennyi hal, ráadásul mint kiderítettem vannak vemhes pélányok is..:/ szóval akkor mit kellene tegyek hogy ne pusztuljon ki egysem és jól is érezzék magukat?!

2013. jan. 11. 12:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Bár jómagam is kezdő vagyok, szerintem ha tudod, válaszd szét őket. Én pont ma jártam úgy, hogy megszült a black mollym, és a többi halam halkajának nézte a kicsiket. Az egyiket pl. pont a páncélosharcsám intézte el, egy másikat meg az egyik gurámim, úgyhogy nem szabad megbízni még a harcsában se, ma alaposan megtanultam a leckét. :(
2013. jan. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!