Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segitenétek nekem?

Segitenétek nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az internetten kinéztem magamnak egy növényt meg egy csigát.

A növény neve:Hydrocotyle verticillata

A csiga neve:Melanoides tuberculata

A növényt meg a csigát egy 10 literes akváriumba szeretném tenni,csak ök ketten lennének.Lehetséges ez a párositás?

Ha igen a csigát mivel etessem?zöldségekkel?

És a növényel kapcsolatosan az lenne a kérdésem,hogy kell neki co2?és milyen fény kell neki?

Utolso sorban meg,a csiga nem enné meg a növényt?


Kérdéseimre a válaszokat elöre is köszönöm!



2013. jan. 11. 23:07
 1/7 A kérdező kommentje:

Esetleg még erre a növényre is gondoltam:Staurogyne Repens

Kettöjük közül melyik igényesebb?

2013. jan. 11. 23:19
 2/7 Pendulum92 ***** válasza:
nem ismerem se a növényt, se a csigát, de szerintem 10 literben nincs értelme velük szórakozni.
2013. jan. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pont egy igényes lassan növő növényt néztél ki.


De van egy másik fajta, ami ugyanúgy néz ki:

Hydrocotyle sp. Japan = Hydrocotyle Tripartita Japan.

Ez gyorsan nő és könnyű tartani:

[link]

[link]

Viszont önthetnél bele egy flakon ioncserélt vizet, mert a lágyabb víz jobb a növénynek. Csiga még annyit kibír.


------


A maláj tornyos csiga (Melanoides tuberculata) nem eszi meg a növényt, de elbújik a talajba és nem fogod látni. Illetve ha tud önmagában szaporodni, akkor hamar tele lesz csigákkal az egész talajod.


Szerintem a tylomelania (Sulawesi Csiga, Nyúl csiga) az jobb, mert nem bújkál el, őt mindig látnád ahogy kúszik a talajon a hülye mozgásával és a szép sárga testével :)

http://www.youtube.com/watch?v=fMBTMRsy5z0

2013. jan. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kinézett csigafajta nem túl látványos, mert ha világos van, az aljzatba ássa magát.

Ez sem valami nagy szám, de legalább látszik:

[link]

10 literben ez megy el éppen.


A Hydrocotyle eléggé igényes, valami szívósabbat ajánlanék kezdőként.

Mondjuk jávai moha és anubias. Így elég lenne egy kis asztali lámpába csavart Daylight megnevezésű izzó, valamint egy szűrő és gyakori részleges vízcsere.


Ha viszont teheted, inkább 15-20 liter körüli akváriumot vegyél, mert egy 10 literes akváriumba még a technika sem fér el.

2013. jan. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De szerintem a tylomelania is tud szülni önmagában, mert csak egy olyan csigám volt a 18 literesben, és elbújt a gömbmohák alá egy hétre. Nem tudtam mit csinál ott, aztán felemeltem a mohát és kiderült hogy ott van mellette egy picike is.
2013. jan. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ezt a "Staurogyne repens"-t nem vágom.


Olyat még nem is láttam élőben.


Hydrocotylem van többféle, azokat ismerem.

A Hydrocotyle leucocephala is egy jó fajta, csak az nagyobb levelű.


Az SP japannak olyan 1 centis levele van, a leucocephala-nak meg olyan 4x akkora kb.


De úgy együtt jól néznek ki szerintem.

És tök jó saláta illatuk van. Néha úgy megenném :)

2013. jan. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hydrocotyle sp japan - ezt most bedátumoztam.

Itt látszik, hogy dec 21-től jan 12-ig mennyit nőtt.

[link]

Azt nem tudom minek termesztem víz fölött, mert különösebb célom nincs vele, csak kipróbáltam így is.

2013. jan. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!