Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van okom aggodalomra?

Van okom aggodalomra?

Figyelt kérdés

Lenne egy kérdésem kezdek aggódni amiatt, hogy az egyik meggyhasú mintha igen sokat kergetné a másikat...mar így megy ez egy pár napja szegénynek sehol sincs nyugta szűrő mögött szokott bujkálni meg ahol tud...meddig fog az így menni és miért csinálja az egyik ezt a másikkal? mire utal ez?

Ő hajtsa a másikat

[link]

Őt

[link]

Kezdem félteni szegénykét meddig fogja így birni...:( vagy csak fölöslegesen aggódók ?


2013. jan. 12. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha vennél még egy nőstényt, így talán megoszlana a hím figyelme. Nem biztos hogy jó ötlet, de hátha.
2013. jan. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
azt mondod hogy a képeken egy hím és egy nőstény van? mert számomra még a nemük is kérdéses
2013. jan. 12. 16:54
 3/11 YourDestiny ***** válasza:

Ennyire eldurvult a helyzet? Több oka lehet. Egy, hogy mindkettő hím lesz. Kivétel persze van, mikor egy pár sem jön ki jól egymással. A másik dolog, hogy szűk a hely, vagy túl kevés a búvóhely. Utóbbiból nem árt minél több rés, barlang, ő is sügér. Azzal, hogy sügér, gondolom sok mindent elmondtam. Mekkora az akvárium?


Ám párzási időszakban is előfordulhat olyan, hogy a nőstény elhajtja a hímet, de nálad a legnagyobb valószínűséggel nem ez a helyzet áll fenn, ugyanis más halakkal szemben már rég túlnyomó agressziót mutatnának.

2013. jan. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
75 litres az aksi. Búvóhelyet igyekeztem minél többet tenni vannak kövek meg cserép nekik...még egy jó nagy csiga is:)) Szóval nem tudom mi lehet velük miért nem tudnak megbarátkozni de szerintem már nem lesznek jóban... ajándékozzam el az egyiket? van kinek de ha a másik egyedül marad és kiderül milyen nemű milyen könnyen fog befogadni egy másikat?
2013. jan. 12. 19:34
 5/11 YourDestiny ***** válasza:
Eleve kicsi nekik a hely, főleg, hogy az akváriumod társas.
2013. jan. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen?:( pedig annyit olvastam mielőtt megvettem volna őket s sok helyen írtak h ekkora hely elég lenne nekik. Akkor mi legyen velük? Így akkor sehogy se lehetne őket tartani?
2013. jan. 12. 19:43
 7/11 anonim ***** válasza:

A felső az hím. Nem? Felső uszonya vége hegyes.

Alsó meg nőci. Felső uszonya vége kerekebb.

Hát én nem tudom, nem biztos, de pl ennél a képnél hátul van egy hím, és közelebb a nőci:

[link]

A hím nagyobb 10 centis, a nő meg 8.

2013. jan. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

És ha beraknál valami kis házikót?

pl egy virágcserépből egy darabot kitörsz fogóval és azt úgy fejjel lefelé, hátha oda bebújna a nő, és hátha a hím nem menne be.

2013. jan. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Már van nekik csrepük:) nagyon remélem hogy megtarthatom őket...
2013. jan. 12. 20:34
 10/11 YourDestiny ***** válasza:
Figyeld. Ha mindig oda fogja be/vissza kergetni, akkor azonos neműek lesznek, ami hát nem jó...
2013. jan. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!