Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van okom aggodalomra?

Van okom aggodalomra?

Figyelt kérdés

Karácsonykor fogattam örökbe egy 8 éves kutyust, akkor még elég beteges volt, sovány, hasmenéses...

Akkor nagyon oda figyeltünk az etetésére, jó minőségű tápot vettünk (Pro Plan) eleinte kicsit többször adtunk neki hogy meghízzon, aztán csökkentettük 2-re, a széklete is jobb lett. De a kaki mennyiségével szerintem gond van. Napi 5-6 séta és minden alkalommal legalább 3x kakil. És 5 óránál nem bír ki többet kakilás nélkül, még éjszaka sem. Nem hasmenés de azért elég híg. Ez normális? Én nem értem hogy jön ennyi kaki egy kutyából, és még éjjel is pedig este már nem kap enni, utolsó adag után még legalább 2x levisszük. Ennek ellenére most rendszeres hogy hajnali 3-4 között felébreszt és rohanunk le, ahogy kilépünk az ajtón már jön is belőle. Normális ez?

Lehet a táppal van gond? A kutya kórházban volt hetekig az örökbefogadás előtt, állítólag kívül-belül agyon lett vizsgálva mert minden baja volt, a mi dokink szerint is jól van, és eszik-iszik-játszik rendesen.

Szerintetek?


2011. febr. 21. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Semmiképpen sem normális! Érdemes lenne dokihoz vinni, és valami bélproblémákra való tápot etetni vele!
2011. febr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérd ki egy állatorvos véleményét, hogy milyen tápot ajánl. Ez tényleg nem normális.
2011. febr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem normális. Egy 8 éves kutya csak egyszer kell, hogy egyen egy nap.

Lehetőleg reggel, ha így lenne, szerintem rendbe jönne.

2011. febr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Újraolvastam. Most nézem, hogy írod, hogy híg. Akkor viszont talán tényleg van valami baj is.
2011. febr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Doki szerint jól van, kb 2 hete voltunk. De lehet hogy egy másik véleménynét is kikérem.

Milyen tápot ajánlanátok ti? Bélproblémákra?

Az én dokim az Eukanubára esküszik de egy tenyésztő ismerősöm meg a Pro Planra.

Rákerestem neten hogy érzékeny gyomrú kutyának milyen táp való és a Belcandot dobta ki, próbáljam ki ezt?

2011. febr. 21. 10:04
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Lehet, hogy valami parazita fertőzés miatt ilyen. Vérvizsgálatot is kért a dokid? Ezért, ha már tápra is sokat költesz, biztos áldozol a kutyádra, akkor már el kellene vinned valami klinikára, ahol teljes körűen kivizsgálják, vért is vesznek.

Amúgy akkor is csak egyszer adj neki, a kettő már sok!

2011. febr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mikor az én kutyusomnak vlt hasmenése akkor nekünk a doki Hill's diétás tápot és konzervet írt fel plusz vmi tablettát és pasztát. Jah és mkor kapott enni akkor egy evőkanál lenmagdarát is tettünk a kajába (ezt is a doki ajánlotta) ezt egész életében eheti mert jót tesz a gyomornak!
2011. febr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
féreghajtó ? vidd el egy másik dokihoz, tuti nem normális ! lehet a táppal van a gond, diétás pl. a rízs , én csak azt adnám neki amig ez van aztán meg tápváltás ha azzal van a gond .. DOKI !
2011. febr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi lehet a baja de lehet h a tápra érzékeny mert az én kutyámnak ment a hasa a pro plantól...Acanát eszik imádja és jó is. Konzerv meg pénzkidobás sztm 90%.ban víz. Ha van időd esetleg rizs csairkemel.... De én elviném egy másik orvoshoz. Féreghajtót mikor kapot?
2011. febr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Meg kell találnod a neki megfelelő tápot.

Vegyél egy heti adagot. Ennyi idő alatt kiderül, jó, vagy sem neki az az étel. Nálam, ha néha valamiért lazul a széklet, a búzakorpa bevált.

2011. febr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!