Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi értelme van a hal szaporítá...

Mi értelme van a hal szaporításnak?

Figyelt kérdés
2013. jan. 12. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Jézus is megtette,akkor nagy baj nem lehet belőle:D
2013. jan. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

XD.


Amúgy ha nem a faj érdekeiben, hanem a miénkben (Fátyolúszó, Riszszemes aranyhal, bubiszem) akkor nem mindíg etikus.

2013. jan. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát ezen már én is gondolkodtam. :)


Szerintem könnyen beszerezhető fajok esetén felesleges (guppi, molli, anci stb). Speciel nekem itthon garnéláim vannak, próbáld nekik megtiltani a szaporodást. XD


De vannak ritkaságok, amik szaporítása igazi kihívás egy akvaristának. Ilyenek a különféle sügér fajok pl, vagy nanohalak esetén is sok figyelmet igényel.


Összességében szerintem azoknak érdemes próbálkozni, akik már kicsit ráuntak a "sima" akvarizálásra, viszont van egy-két faj, amit kiemelt figyelemmel kísérnek, és szeretnének több egyedet az akváriumba tudni belőlük.

2013. jan. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, de mégis mindig a kezdők gyártják pl a sok guppit, aztán meg nincs hova tenni.
2013. jan. 12. 17:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem régen örömet okozott az "alkotás", tehát hogy 2 halból készítettem 30-at. Büszke is voltam magamra, aranyosak is voltak a kicsik, jó érzés volt.

Aztán ajándékozgattam el belőlük, az is jó volt, segítettem valakinek beindítani a karrierjét.

Aztán egyre nagyobb nyűg lett, rájöttem, hogy az elajándékozott halak nagy része akkor jár jobban, ha eleségként végzi, kevesebbet szenved.

Most már így visszagondolva irtózom az ötlettől, hogy havonta, sőt 2 hetente megszülessen 30 kishal, ezért inkább le is beszélek róla mindenkit.


Garnélaszaporulatnak mondjuk örülnék, de nálam valamiért nincs.

2013. jan. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én az egyik aksiban gyártom a guppit, a másik aksiban meg ott úszkálnak a nagyra nőtt gőtéim:) meg van 2 teknős is:)
2013. jan. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 YourDestiny ***** válasza:
Nálam havonta 20-30 brichardi fogy el, sajnos nincs hová kihalászni és nevelni őket. Pedig lenne rá kereslet/vevő.
2013. jan. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 bamboochatheone ***** válasza:
Halfüggő. Ha valami ritkaságot sikerül szaporítanod(pl zebraharcsa) akkor az haszonszerzés céljából jövedelmező. De ha ilyen tömegtermék halakat akar "50literesszettemvan" emberünk a lehető legnagyobb egyedszámmal sokszorozni akkor az már szinte állatkínzás. Plusz általában nem túl szép halak sikerülnek ha csak átlag állatkereskedésből származó halakból dolgozik.
2013. jan. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pendulum92 ***** válasza:

Én úgy 6-7 évig tartottam elevenszülőket.Nekem tetszett a dolog, hogy veszek 4-et és lesz belőle 30, ha ügyes vagyok.

(ha nem, akkor is maradt meg 1-2)


Most pl csigasügereket fogok szaporítani, amiket el is fogok adni. Meglepően nagy kereslet van a könnyen szaporodó halacskákra is.

2013. jan. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez is a hobbi része, végül is így teljes a halak élete is.

Kezdőként én is guppikkal kezdtem, élvezettel néztem a szülést. :)

Aztán kipróbáltam a szabadon ikrázósokból a dániót, meg a neonhalat.

Aztán egy időben ráálltam az apistogrammákra, csak úgy a kihívás miatt, keltettem nekik sórákot, stb, és belőlük eladni is tudtam anno.

2013. jan. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!