Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gyári tetőbe Amiben kompakt...

Darkkingdom kérdése:

Gyári tetőbe Amiben kompakt izzó van 9w-os! Abba a foglalata miatt nem rakhatok nagyobb w-számú izzót? Vagy miért?

Figyelt kérdés
Ha tényleg nem lehet akkor hogy lehetne megoldani hogy mégis?
2013. jan. 14. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Több oka lehet, amiért 9W-ban maximalizálták a teljesítményét. Lehet a vezetékelés lett ehhez mérten kialakítva, lehet maga a foglalat érintkezője, lehet az izzó hőteljesítménye, vagy valami más akár. Általában minél inkább meghaladja a betekert izzó teljesítménye a gyárilag előírtat, annál rövidebb idő alatt következik be valamilyen probléma.

Régi, asztali lámpámnál 40W maximális használható teljesítményt írtak elő, de simán üzemel 60W-os izzóval is. Ami problémát okozott, az az volt, hogy a fényárnyékoló búra peremén lévő műanyag fénytörő kábé fél év alatt annyira kiszáradt, hogy kézzel el lehetett morzsolgatni. Nem bírta a hőterhelést. Miután lemorzsoltam ill. leoperáltam róla a műanyagmaradványokat, azóta viszont tökéletesen üzemel 60W-os izzóval, immáron kb. 5-6 éve.

Tehát a gyárilag javasolt teljesítményűnél nagyobb izzó használata nem feltétlenül okoz problémát, de okozhat - és minél inkább eltérsz a gyárilag meghatározottól, annál valószínűbb, hogy valamiféle problémát okozni is fog. Persze, a gyártó is jó kis ráhagyással dolgozik, esetenként ez lehet akár 50%-os is, tehát egyáltalán nem biztos, hogy mondjuk egy 12W-os izzó használata a 9W-os helyett okozni fog bármiféle problémát. De az esély megvan rá.

2013. jan. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm szépen...igen én is hasonló dolgokra gondoltam hogy a vezetékek vagy bármi!De igen hasonló tapasztalatra voltam kíváncsi hogy mi van ha mégis..

Köszönöm a gyors választ!


Esetleg ha valakinek van még személyes tapasztalata azt szívesen fogadom!

2013. jan. 14. 11:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Simán megolvadhat felette a tető is, nagy a hőtermelésük, de azért óvatosan lehet kísérletezni.

Kicsit más téma, de például én egy kotyogós kávéfőzőt vettem, eszembe nem jutott, hogy bármi probléma lehet vele, hiszen gyári, dobozos, forgalomba került. Az első főzés eredménye, hogy a műanyag foglalat lángra kapott és szépen szétfolyt a tűzhelyen. Pedig azt még rendeltetésszerűen is használtam...

Tehát ha bármi módosításba kezdesz, alaposan nézz szét. Egy 18 wattosat szerintem még simán el kell vinnie, de hasonlítsd össze, hogy mi és mennyivel melegszik jobban, milyen közel van a tetőhöz, milyen a vezeték.

2013. jan. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jobban én is az olvadástól félek....A foglalat vagy éppen igen a tető nehogy megolvadjon....mondjuk ha tetőre ragasztok hőtükrös fóliát az azzal megvan védve,de a foglalt még akkor is ott van...+a hőtükör fólia miatt lehet a vizet is túl melegíteni lehet nem?
2013. jan. 14. 12:06
 5/9 A kérdező kommentje:
Vettem bele egy 15w-os kompakt izzót... és majd elmondom hogy mit tapasztaltam... már csak hogyha valakit érdekelne a jövőben!
2013. jan. 14. 18:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen tedd meg kérlek, a megválaszoltjaim között megjelenik olyankor a kérdés, és kíváncsi vagyok rá.

Esetleg még az jutott eszembe, hogy az izzónak a víztől való távolsága miatt. Minél nagyobb energiát ad le a fényforrás, annál távolabb kell lennie az élőlényektől, hogy ne tudjon kárt okozni bennük. Tehát adott távolságról csak bizonyos erősségű fényforrást szabad alkalmazni, nehogy megsüsd a terrárium tartalmát.

2013. jan. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Rendben van csak hogy tisztában legyünk az alapokkal egy ilyen tetőről van szó

[link]


úgy van megoldva hogy az izzóra rámegy egy plexi "henger amit a foglalaton túl belehet csúsztatni Ami relatíve "Páramentessé teszi" !Egyenlőre holnap csak annyit írok majd estefelé hogy egy nap alatt érzékelek-e valami gondot egynapos világítás és hő után!Melegszik-e nagyon a tető vagy akármi....!

2013. jan. 14. 22:49
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja lehet csak elírtad de akváriumról van szó :)
2013. jan. 14. 22:50
 9/9 A kérdező kommentje:
Jelentem semmi baja nem lett a világon...érezhetően forró a tető és a a plexi burkolat rajta nagyon forró tehát a kezem nem bírom otthagyni...de elszíneződésnek nyomát nem látom,tehát azt a hőt nem éri el.. a tető meg szintén meleg ahogy említettem de az még az olvadáspont közelében sem jár..Úgyhogy aki akar 15w-os kompakt izzót belerakhat! (Egyenlőre de majd egy hét múlva még írok róla és ha addig sincs baja akkor azután sem lesz)
2013. jan. 15. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!