Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a jó abban ha kifogod és...

Mi a jó abban ha kifogod és vissza dobod?

Figyelt kérdés
mindig nézem hogy csóri halakat megszadizzák , amikor kifogják őket, aztán még 10 percig pózolnak a kamera előtt vele és utána félholtan visszaengedik jó esetben és me, dobják. ez mire jó????

2013. jan. 15. 09:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*nem (me,)
2013. jan. 15. 09:17
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Rosszul látod.

Azért járnak ki a sporthorgászok, hogy jó levegőn érezzék jól magukat, a vadászat örömével egybekötve, de a halakat megkímélve.

A profik nem pózolnak 10 percig a hallal, hanem nedves vásznon fertőtlenítik a sebet, készítenek egy fotót és visszaengedik a nem félholt, hanem fáradt halat. Ez kevesebb, mint 1-2 perc.

Az vitatható egyedül, hogy mennyire fáj ez a halnak. Elvileg nincsenek érző idegek a szájban, bár én ezt nem hiszem, hiszen a száj az egyik legfőbb érzékszervük. De ennyit kibírnak, még mindig jobb, mint a tescoban végezni, majd a fazékban fortyogni.

2013. jan. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nekem (ne haragudj meg ezért), akkor sem szimpatikus :( de amúgy igazad van, csak sajnálom őket
2013. jan. 15. 09:24
 4/11 A kérdező kommentje:
és mi a jó abban hogy mutogatják a tv-ben (f&h meg pvtv) hogy hogyan nyírják ki az őzeket meg vaddisznókat stb...??? vadásszanak, nem azt mondom (gondolom muszáj és anélkül nem teljes az életük) de mi a fenéért kell ezt tv-ben mutatni?? (oké, nem kell nézni, de akkor is bosszantó:-( )
2013. jan. 15. 09:57
 5/11 anonim ***** válasza:

A vadászatot én sem tartom elfogadhatónak, ha trófeáért megy. Ha meg is eszik, akkor nincs vele problémám, még mindig jobb egy állatnak, ha puskavégen végzi, mintha egy telephelyen hízlalják és kínozzák a nyomorúságos élete végéig.

Azt viszont nem tudom, hogy miért tölt el büszkeséggel valakit, ha lesből, több száz méterről egy hatalmas mordállyal le tud lőni egy gyanútlan állatot.

Én is lövész vagyok, élvezem ha célba találok, szeretem a fegyvereket, de sem verébre, sem semmire nem lőttem még.

Horgászni szeretek, én meg is eszem, amit fogtam, tehát nem feleslegesen kínzom a halat.

A tévében egy-egy horgászműsor is leköt néhány percre, ha nincs más dolgom.

2013. jan. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A vadászok mind többet tesznek a természetért egy nap, mint egy átlagpolgár egy élet alatt. Tisztában vannak mit, mikor, hogyan lehet lőni, hogy a természetben ne tegyenek kárt. Persze lehet sajnálni az őzet, de természet szempontjából semmi káros nincs.

Ellenben a favágós műsorokkal, amikor ott állnak ilyen iszonyat erdőzúzó gép mellett hogy hát kifolyt 300 liter olaj a gépből most várnunk kell amíg megszerelik és csak azután tudjuk lezúzni 10 perc alatt ezt a kétszázezer négyzetkilóméter őserdőt... Na ezzel bajom van. Ilyen iszonyat primitív amerikai f-fejek, és gőzük sincs mit csinálnak.

2013. jan. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Frontosa ***** válasza:
100%

A fénykép maga a trófea. A hiedelmellel ellentétben ez egy aktív hobbi, nem csak hogy ülsz a botok mellett reggeltől estig. Én csak a kisebb 2-3 kilós halakat viszem haza, egyrészt mert annak van gasztronómiai értéke (édesvizi halakról van szó), másrészt a nagyok alapozzák meg a későbbi fogásokat és a nagyok kifogása a kihívás maga.

Én rendszeresen járok 3-6 napra horgászni nagyobb víztározókra, sátorral vagy lakókocsival, a nagy halakat puha hálójű, sűrű szövésű, hatalmas méretű merítőhálóval merítjük meg, nedves matracra fektetjük és a horog ütötte sebet és minden látható egyéb külsérelmi nyomot sebfertőtlenítővel kezelünk, nagy szivacsos mérlegelőzsákban mérlegeljük, majd fotózzuk és visszaengedjük. Ez pár perc, a horog pedig jellemzően szakál nélküli, azaz csak egy kis lyuk marad utána ami pár nap alatt beforr, a hal pedig visszaeresztés után azonnal táplálkozik. Szerintem szép dolog, olyan mintha altatólövedékkel vadásznának, de ez sajnos nem létező dolog. A fertőtlenítő, a nagyméretű merítőháló és a matrac a legtöbb helyen ma már szerencsére kötelező, ami szép dolog, gondolj csak arra, hogy egy esetlegesen sérült hal, újabb esélyt kap és nem fertőzödik el valamilyen hámsérülése, mert a horgász nem csak a horogsebet fertőtleníti le. Ahol ezt betartják és betartatják a halálommány évről évre egyre nagyobb egyedsúlyú és egyre egészségesebb és jól táplált. Ez jó a horgásznak is és a halnak is. Ha minden vizen elvinnék a nagyokat akkor pár év alatt nem lenne ok miért kijárni, a szaporulat megszünne létezni. Ez olyan mint a mozi, fizetsz azért, hogy élvezd azt a pár órát (horgászat esetében inkább napot), elmész a moziba, jól érzed magad, de nem viszed haza a filmet, pedig annyiért akár meg is vehetnéd a boltba eredetiben a filmet. Erről szól a horgászat is, a hallal való kultúrált bánásmód mérettől függetlenül alap, a természet védelme, és maga a hobbi szeretete adja a lényeget.

Üdv,

2013. jan. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert örömmel tölt el mikor a saját magán tavunkból vagy bárhol kifogok egy szép példányt .... de utána fertőtlenítem és vissza engedem!Én a vadászokat sem tartom állat kínzónak mivel sokat jártam/járok egy ismerősömmel vadászni és ha látja hogy tényleg hülyeség lőni (pl. nem lőtt még se anyára se kicsire)AKKOR NEM LŐ!a TVben meg azért mutogatják mert szeretik nézni sokan ezeket a sportokat én is szívesen végig nézem ha elcsípek egy ilyen műsort!De egyébkén te olyan elven gondolkodol mint egy vegetáriánus....szóval ezt gondold végig mert ha nem vagy az akkor te is meg eszed őket és miattad is meghalnak! :)
2013. jan. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászólásokat, kezdem ebből a szemszögből látni mint ti, viszont nem vagyok vegetáriánus, megeszek minden húst, csak azt nem értettem, hogy a tvben bemutatottak miért jók, hiszen tényleg nem úgy lövik le azokat az állatokat hogy azok menekülnek v futnak, hanem lesből sunyiba. Utána még pózolnak mellette és meg "siratják" feldobják a platóra és viszik enni. -.-
2013. jan. 16. 07:38
 10/11 anonim válasza:
Hát nem tudom, de te nagyon nem érted eszt a fogd meg és engedd vissza dolgt.(horgászat, bojlis vagy sporthorgász) Elöször is az kínzás a halnak, ha visszaengedik? Másodszor a vadászatokat például az erdészetnek kötelezően végre kell hajtaní meg van adva, hogy egy évben hány vadat kell lelőni, hogy ne szaporodjanak túl. A bojlis horgászat lényege a fogd meg és engedd vissza itt nem a földre dobják ki a halat, mint más horgászmódszereknél, hanem pontymatracra ahol vízzel öntjük folyamatosan, közben finoman kivesszük a szájából a horgot, ha kell horogszabadítót is használunk (bár ez ritka eset). Ekkor még mindig locsoljuk a halat a fényképezésig majd fénykép után és mérlegelés után visszaengedjük. Azt senki ne higgye, hogy a vizes pontymatraccal együtt mérjük a halat erre a célra külön mérőháló szolgál. Ahogy említettem a fotó megvolt + mérlegelés rátesszük a pontymatracra és visszaengedjük oda a halat ahova való! Hiszen 10-30 kilós pontyok kifogása unokáinknak is örömet okoz majd. (Ha nem unokáinknak más horgásztársaknak.) Ahogy kiveszem soaidból téged nem érdekel se a vadászat se a horgászat engem is inkább csak a horgászat, de a szomszéd vadász így erről a témáról is vannak ismereteim, tehát például a FishingHunting olyan csatorna ahol a sportágért rajongók nézhetik az egyik kedvenc tevékenységüket, és mivel ez téged nem érdekel nem fordítasz rá figyelmet. Pedig nagyon sok horgász én is nagyon várom, főleg télen, hogy olyan időben amkior nem lehet pecázni megnézek egy ilyen műsort. Visszatérve a bojlis horgászversenyekhez a mérlegelésig a halakat PONTYzsákokban tárolják amik extra nagy méretűek és így a halak úszói nem akadnak bele és nagy tér áll rendelkezésükre a mérlegelésig. Hát röviden ennyi remélem mindenre választ adtam.
2013. jan. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!