Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy 200-250 literes...

Szeretnék egy 200-250 literes akváriumot, tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval minden érdekelne!

először is ,hogy nektek mekkora az aksitok és ,hogy hol tartjátok mert ugye ez már több lenne mint 2 mázsa és nem mindegyik komód tartja meg ,nekem meg még nem lenne pluszba 50 ezer ft om specko bútort venni,

és az is érdekelne hogy egy ekkora aksiba milyen szűrőt ajánlatok és ,hogy mi a különbség a külső és a belső szűrő között ,vagy kell e mind a kettő bele? és milyen melegítőt legyen benne ? és még az is érdekelne hogy a növényeknek kell e táptalaj és co2 rendszer , vagy elég folyékony növénytáp és co2 tabletta,

és a legfontosabb hogy milyen halak legyenek benne szeretnék vitorlást, bettát ,márnákat, eleven szülőket veliférát, páncélos harcsát ,algaevőt

kicsit tömény de nagyon fontos kérem segítsetek és olyanok írjanak csak akik értenek a témához nagyon szépen köszönöm!


2013. jan. 19. 21:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Itt azon hogy mekkora a kereted rengeteg múlhat!Szóval ha megtudnád osztani velünk jó lenne ha nem szeretnéd akkor sok féle variációt kaphatsz!
2013. jan. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ekkora aksihoz már bizony speckó bútor kell, én őket javaslom, nekem is ők ragasztották az akvát, és a bútort is ők készítették:

[link]

[link]


Ha a növényekre szeretnél inkább rámenni, akkor minimum 2 külső szűrő, esetleg 2 db Tetratec ex1200-as. Ez kb. 60-70 ezer forint.

Ha inkább a halakon lenne a hangsúly, akkor nem olyan fontos a táptalaj, de valami növénytáp nem ártana.

Ha igényes növényeket szeretnél, akkor mindenképp jó minőségű talaj (nekem ADA talaj van, alatta Tropica táptalaj) Ezt sem lehet 20-30 ezer alatt megúszni.

Világítás. Ha növényeket szeretnél, akkor az általános szabály az 1 w/l, de ekkora akinál már ez is elég lehet:

[link]

Ár-érték arányban ez a legjobb.


A co2 tabletta semmit nem ér, az ingadozó co2 szint inkább ront, mint használ. Ha nagynyomású co2 rendszert szeretnél, akkor az újabb 50-70 ezer.


Tápozás: én ezt használom, szerintem a legjobb: [link]


A fűtés a legkevesebb, ha növényes akit szeretnél, akkor ott nem is olyan fontos, hogy 22 foknál több legyen. Egy fűtő 5-7 ezer.


Sajnos a halak összeállításából azt látom, hogy nem nagyon mélyedtél bele az akvarisztikába... A vitorlás uszonyát egy betta szétcsipkedné.


Én egy hónapja raktam össze egy akváriumot, elsősorban növényeknek. 72 literes, és most, hogy a nagynyomású co2 rendszeren kívül már minden megvan, a számláló eddig 120-130 ezer körül mutat :S

2013. jan. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 YourDestiny ***** válasza:

Ide már külső és belső szűrő egyaránt kell. Külsőből legalább egy 1200-as, meg egy jó erős belső, ami kellőképpen megmozgatja a vizet, és mechanikailag se árt, ha besegít. Ha igénytelenebb növényeket akarsz, akkor 0,3 W/liter elég lehet világításnak. Hólyagos vízikehely, anubias, mohák megmaradnak, nekik táp se kell. Lehet, hogy a microsorumnak is elég ennyi fény. Nem tűnsz túl tájékozottnak, így ajánlom figyelmedbe az akvarista.hu e-könyveit (a főoldalról), abban minden szükséges információ benne lesz. A szűrésről is olvass, ugyanis azon van a legnagyobb hangsúly, konkrétan a biológiai szűrésen, amire egy belső szűrő alig-alig képes, kivéve, ha az valami méregdrága cucc. Halakról a diszhal.info-n tájékozódj.


A bútorral kapcsolatban... Nekem vasállvány lett csinálva a 140-es alá, és az lett bebútorozva. 1 méteres hossz felett már kellenek a keresztmerevítések, függőleges rögzítések, stb. A kész akvárium simán nyomni fog 3 mázsát, maga az akvárium lesz közel 50 kiló, szóval itt már biztosra kell ám menni. A kész bútorok elég drágák, amik elvileg szimplán bútorlap, de ha megnézed, az akvárium alatt lévő darab nem épp vékonyka.

2013. jan. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

hát csak az akvárium maga lenne 45 ezer és még maximum 20 ezret költenék rá

úgy néz ki hogy tudok beszerezni egy

[link] ilyen típusú szűrőt 100-150 literes aksiig jó ha csak 150 literes aksit vennék ez jó lenne bele belső szűrőnek és 150 literes aksihoz is kell külső szűrő , tulajdonképpen minek is kettő szűrő? bocs hogy ennyire tudatlan vagyok de örülnék ha valaki tudna segíteni a halakat meg nem szeretném kínozni de sajnos nem vagyok eleresztve pénzzel és szeretném olcsón de jól kihozni köszönöm szépen !

2013. jan. 20. 11:52
 5/20 YourDestiny ***** válasza:

Ez a szűrő nagyjából 40 literig alkalmas. Vízpumpaként talán megfelel nagyobb helyre. A gyári ajánlást soha nem vesszük figyelembe. Minél nagyobb egy szűrő tartálya, annál több szűrőanyag fér el benne, amiben a nitrogénvegyületeket oxidáló baktériumok kellő mennyiségben jelen lehetnek. Ugye a halaid ammóniát termelnek, ami mérgező. Ez is benne van az akvarista e-könyveiben, látom, nem jutottál el odáig. Na most hasonlítsd össze egy belső és külső szűrő tartályának méretét. Néhány deci vs több liter. Összehasonlíthatatlan a kettő biológiai szűrés szempontjából. 100 liter feletti akváriumokhoz éppen ezért már külső szűrő kell, ráadásul minőségű szűrőanyagokkal, ugyanis szűrőanyag és szűrőanyag között is óriási különbség van. Egy 80-100 literes akváriumot mér meg tudsz szűrni csak belső szűrővel, de egy több rekeszes belsővel, ahol szintén ki tudod egészíteni a szivacsot más szűrőanyaggal. Ezek 8-10 ezer körül mozognak, plusz a szűrőanyag. Ha 5-6 ezerből szeretnéd megúszni a szűrő részét a dolognak, akkor maximum 50-60 literes akváriumban gondolkodj. Persze akkor sem Aquaelt kell venni, hanem egy olyan szűrőt, ami közel azonos teljesítmény mellett sokkal nagyobb szűrőfelületet kapott. Példa: Eheim PickUp 2010.


Persze olcsóbb megoldás mindig létezik nagyobb akváriumokhoz is. Csinálhatsz házilag szűrőt, ha elég ügyes vagy hozzá. Akvaristán szintén talász sok DIY megoldást, mit és hogyan kell. Összehozhatsz egy sarok mattent is (neten olvashatsz róla), nem nehéz megalkotni. Szintén elég hatékonyak, és lényegében csak vízpumpa és szűrőanyag kell hozzá.

2013. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
aki adja ezt a szűrőt az 90 literes akváriumnál használta és nem olt vele gondja évi 3 szór tisztította az akváriumot is
2013. jan. 20. 12:18
 7/20 YourDestiny ***** válasza:
Ha így állsz hozzá, aakkor a témát lezártam veled. Higyj neki, és állj be te is a sorba, kínozd a halakat.
2013. jan. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 YourDestiny ***** válasza:
"Évente háromszor tisztította az akváriumot". A kedves ismrősöd nagyon értheti a dolgát. Én három éve nem tisztítottam az akváriumomat, mert nem koszolódott el. Teljesen csak nagy szükség esetén bontjuk szét, akkor is visszaöntjük a használt víz nagy részét. Hetente végzünk részleges vízcserét, esetleg aljzatporszívózást, ha szükséges. Természetesen ez is benne van az e-könyvekben, amit nem olvastál el. Egy ilyen szűrővel szűrni 90 literes akváriumot... nos, ő is biztos sokat informálódott. Persze van, hogy a halak sokáig kihúzzák, de nekik sem mindegy, hogy ammóniában úsznak vagy sem, ahogyan neked sem, hogy egy koszos WC-be zárnak vagy egy tiszta lakásba. Tedd fel magadnak a kérdést: halat tartani szeretnél vagy valami teljesen mást? Ha előbbi, akkor biztosítsd azokat a körülményeket, amikre egy élőlénynek szüksége van. Ha félvállról veszed, akkor meg ne kezdj bele.
2013. jan. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
akkor hagyom az egészet mert tényleg nem akarom kínozni őket , persze ha milliomos lennék mindent megadnék nekik de látom ezt 200 ezer alatt nem úszóm , biztos te is sokat beleköltőtél már
2013. jan. 20. 12:39
 10/20 YourDestiny ***** válasza:

Nem olyan olcsó hobbi, mint az sokan hiszik. Persze egyszer kell megvenni mindent, aztán már nem kell sokat költeni, ám amit szintén sokat nem tudnak, hogy a szűrés a legdrágább része. Én csak arra többet költöttem, mint az akvárium többi részére összegezve. Egy 200 literes akváriumra kell egy


Akvárium világítással kb. 35 ezer

Szűrés kb. 30 ezer + 5 a szűrőanyag

Plusz fűtés, dekoráció.

Legalább 80 ezer rámegy, és az élőlények még nincsenek sehol.

2013. jan. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!