Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szépen berendeztem 2 hete egy...

Szépen berendeztem 2 hete egy 75 literes akváriumot . és most látom hogy nagyon erősen algásodok nagyon erős alga szaga van az aksinak is, mi lehet a probléma a világítás vagy a szűrő?

Figyelt kérdés

a ház egy viszonylag sötét részében van ahol nem sok természetes fényt kap, a világítás egy egyszerű házilag barkácsolt 18w os neon cső, alatta plexit van lehet, hogy lefogja a fény egy részét, vagy már a neon alapjában is gagyi? a szűrő egy AquaEl Fan 1 belsőszűrő,

szerintetek használjak algaölő vegyszert,vagy az árt a halaknak ? (tetra algumin) ja és még az a kérdésem lenne , hogy a túlzott alga kárósítja e a halakat


2013. jan. 22. 15:32
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
értem köszi és ha megveszem amit ajánlottál mellette üzemelhet ez is ? az nem baj ha több szűrő van benne ? ja azt mindig megszerettem volna kérdezni ,hogy a halakat nem stresszeli a szűrő által leadott moraj ?
2013. jan. 22. 16:36
 12/25 _.-Akv-._ ***** válasza:

Nem, berakhatod mellé, csak fölösleges. A halakat meg nem zavarja.


Meg egy jó szűrőnek nincs is hangja, bár az enyémnek valamilyen rejtélyes módon, van :/

2013. jan. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 YourDestiny ***** válasza:
Működhet, szűrésből sosem árt a plusz, csak nem a legszebb. A Tetra nem lesz hangos, kiváló minőségű szűrők. Egyébként egyáltalán nem foglalkoznak vele. Például az nagy folyókban élő egyes fajokat sem zavarják a sziklák és egyebek által keletkezett víz zaja és hangos csobogása.
2013. jan. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
azért a világítást sem érdemes lebecsülni, azt tudnod kell, hogy egy egyszerű fénycső, ami a lakásban bőven megteszi, az akváriumban olyan, mintha ott sem lenne! Erre vannak speciális fénycsövek (nem drágák) amik olyan színtartományban világítanak, amiket a növények hasznosítani tudnak. Ez fontos része lesz majd az akváriumodnak, hiába minden szűrő( ami persze fontos, nekem EHEIM 2010 van a 48 literemben) de a fényhiány miatt a növények el fognak pusztulni, felborul a rend és a halak is meg fognak pusztulni. Tehát azt javaslom, egy kicsit olvass a fénycsövekről és máris sokat tettél a szép akváriumért egy cserével!
2013. jan. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Pendulum92 ***** válasza:

A fő ok szerintem is a gyenge szűrő, nekem sokáig fan2-es volt, de még az is harmatgyenge. (enyém 72 literes)


Hány órát világítasz? Mert ha túl sokat, az is al algáknak kedvez.

2013. jan. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
reggel 10 től este 11 ig kb vagy tovább
2013. jan. 22. 18:20
 17/25 A kérdező kommentje:
látod neked is mert komolyan mondom szinte minden üzletben ezt adják ha szűrőt kérsz
2013. jan. 22. 18:21
 18/25 YourDestiny ***** válasza:
Napi 13 órát világítasz és csodálkozol? Az még komoly növényes akváriumoknál is sok. 8 óránál hosszabb ideig való mesterséges világítás nem javasolt. Mondani szokás, inkább világíts erősebben 8 órát, mint kevesebb fénnyel 12-őt.
2013. jan. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
de 8 óra nem kevés a halaknak ? ők is szeretika fényt nem ? meg hát az aksi is úgy mutat akkor kb szerinted ,hogy világítsam hány órától meddig ?
2013. jan. 22. 18:29
 20/25 Pendulum92 ***** válasza:

Szerintem 11-12 óránál semmiképp se világíts többet, főleg, hogy algásodik is.


Igen, amiket ajánlanak, azok nem a legjobbak, inkább azt nézik, miből van épp felesleg, miből van több hasznuk, tisztelet a kivételnek.


Szerintem vegyél rekeszes szűrőt, amit modulárisan lehet bővíteni. Durva szivacs, finomabb szivacs, és pl siporax. A durva szivacs után érdemes egy kis perlonvattával lelassítani az áramlást, mert ha túl nagy, a biológiai szűrés nem tud olyan mértékben megvalósulni.

2013. jan. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!