Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szépen berendeztem 2 hete egy...

Szépen berendeztem 2 hete egy 75 literes akváriumot . és most látom hogy nagyon erősen algásodok nagyon erős alga szaga van az aksinak is, mi lehet a probléma a világítás vagy a szűrő?

Figyelt kérdés

a ház egy viszonylag sötét részében van ahol nem sok természetes fényt kap, a világítás egy egyszerű házilag barkácsolt 18w os neon cső, alatta plexit van lehet, hogy lefogja a fény egy részét, vagy már a neon alapjában is gagyi? a szűrő egy AquaEl Fan 1 belsőszűrő,

szerintetek használjak algaölő vegyszert,vagy az árt a halaknak ? (tetra algumin) ja és még az a kérdésem lenne , hogy a túlzott alga kárósítja e a halakat


2013. jan. 22. 15:32
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm most pár hónapig marad mert sajnos most nincs pénzem rá de mihelyst lesz veszek egy igényesebbet
2013. jan. 22. 18:41
 22/25 Pendulum92 ***** válasza:
A halak nem igényelnek napi 12 óra megvilágítást. Mondjuk ha pl 2-3 felé nem vagy otthon, akkor állítsd be úgy, hogy 10től-du2-ig, majd 4 től 9-10 óráig.
2013. jan. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 YourDestiny ***** válasza:
Ilyen szűrés mellett még 8 óra mellett is elképzelhető az algásodás. Mellesleg a halak megvannak fény nélkül, a növényeknek fontos. Persze napi néhány óra nem árt a halaidnak se, hogy valamennyire imitáld a természetben fentről érkező fény látszatát, de hogy 4, 8 vagy 10 órát világítasz neki, az teljesen mindegy. Szóval a 8 óra elég lesz. Én régebben 3-23 órági világítottam, most előbbre toltam az intervallumot egy-egy órával.
2013. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 YourDestiny ***** válasza:
Egyébként a folyamatos 8 órás világítást javaslom megszakítás nélkül. Az apróságokba most ne menjünk bele. Szerintem vegyél egy digitális időkapcsolót, ami magától fel és lekapcsolja a fényt. Így nem lesz rá gondod, ha nem vagy otthon.
2013. jan. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Pendulum92 ***** válasza:
Igen, a digitális időkapcsoló jó dolog, főleg ha nem vagy hétközbe otthon:D Valahogy az esetek 80%ában el volt felejtve a villanykapcsolás édesanyám által :D
2013. jan. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!