Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért hallhatnak meg? Mit...

Miért hallhatnak meg? Mit tegyek, hogy ez ne folytatódjon?

Figyelt kérdés
Van egy 30l-es akváriumom és fekete törpeharcsákat tartok benne amiket még egy bányatóból fogtam. Most 23-an vannak de szeptemberben még 29-en és ez is lenne a probléma, hogy néha meghal egy hal. Van lélegeztetőjük is szűrő az nincs, de nem nagyon gyorsan koszolódik a víz. Az akváriumban sincs semmi halra veszélyes dolog mert csak apró szemű murva van (portalan persze) az akvárium alján meg egy kis műanyag barlang ahova elbújhatnak. Kaját is rendszeresen bőven kapnak (csontit). Nem tudom mitől halhatnak meg sorban, de épp ezt szeretném tudni. Én csak attól félek, hogy hátha egy betegség van a dologban mert ami most hallt meg legutóbb annak a halnak elég fura foltos volt az oldala. Csak azt furcsállom, hogy ők még amikor kicsit nagyobb akváriumban és egy kicsit vasas kútvízben voltak akkor még nem volt semmi bajuk, csak miután kisebb akváriumba kerültek és csapvízbe.
2013. jan. 23. 16:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
te úr isten... :|
2013. jan. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 _.-Akv-._ ***** válasza:

Körülbelül mindent elrontottál, nem lehet leírni mennyi mindent olvasd el ezeket, ha akarsz halat tartani:

[link]

[link]

Ha viszont erre lusta vagy akkor engedd vissza a halakat (ha elolvastad rájössz, hogy amúgyis vissza kell engednek őket) és add el az akváriumos cuccokat.

2013. jan. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

1. Vadon nem fogjuk be a szerencsétlen állatokat.

2. Főleg nem szűrő nélkül.

3. Pláne nem egy 30 literes akiba.

Rengeteg hal van az akváriumban. A barlangodat meg ilyen életkörülmények között megcseszhetik. Csoda hogy még élnek, az a pár valószínűleg ammóniamérgezésben halt meg, és te egy rohadt nagy állatkínzó vagy.

2013. jan. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 YourDestiny ***** válasza:
Az egy méteresre növő törpeharcsáról van szó? Gratulálok!
2013. jan. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De akkor régen miért nem volt semmi bajuk? Arra gondolok amit írtam, hogy 50l-es akvárium és kútvíz?
2013. jan. 23. 17:10
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
Ez a kérdés csak kamu lehet. Egyébként úgy rühellem mikor unatkozó emberek tesznek fel kamu kérdéseket, amikor ez az oldal nem erre való!!! Ha meg nem kamu akkor idióta a kérdező!
2013. jan. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 YourDestiny ***** válasza:
0%
Az az érdekes, mikor ezt az oldalt tudják használni, de a google-t nem. Egyébként hogy nőtt meg az akvárium 20 literrel?
2013. jan. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Túl sokan vannak és ezért pusztulnak. Az egy dolog, hogy nem koszolódik olyan gyorsan a víz, nem jelent semmit. Az a baj, hogy túl sokan vannak és így, mivel sokat ürítenek, sok ammónia szabadul fel és ezáltal a halaid szépen sorban fognak pusztulni. Sajnos ekkora állomány mellett a szűrő nem sokat segítene, legalábbis szerintem.
2013. jan. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 _.-Akv-._ ***** válasza:
0%
YourDestiny: Nem, azt írja régen 50l-ben voltak csak csökkentve lett.
2013. jan. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%

Bocsi!

Én csak azért írok, mert szeretném elmenteni ezt a kérdést!

:D

2013. jan. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!