Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a jó halkaja?

Melyik a jó halkaja?

Figyelt kérdés
Már annyi félét olvastam tőletek a kajával kapcsolatban,a boltos azt mondta a "sera főtáplálék" ez a legjobb nekik! Van lemezes is és piciknek való "fix teljes értékű diszhaltáp növendékhalaknak. Akkor ez nem elég,kell az a fagyasztott valami is?? Vitorlás,betta,molly,neon és gupim van.Lehet,hogy neon nem sokáig,a vitorlás igencsak feni rá a fogát! De kis ügyesek és eliszkolnak előle! :)
2013. jan. 26. 20:46
1 2
 1/15 bamboochatheone ***** válasza:
A fagyasztott legyen a főtáplálék a tápok pedig csak alkalmi kiegészítésre jók. Csak úgy kíváncsiságból, mekkora akváriumba tartod ezeket a halakat?
2013. jan. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 YourDestiny ***** válasza:
Fagyasztottal etess, a száraz táp csak kiegészítés, persze csak a minőségi, a Sera, Tetra meg ezek. A FIX... azt még véletlenül se vedd meg!
2013. jan. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A Fix az a márka, amit bottal sem piszkálnék meg. A Sera az értelmesebb. A JBL-nek is jó kajái vannak, a Tetra Pro Colorért rajonganak a halaim (de ha jól tudom, a többi Tetra eledel hagy kívánnivalót maga után).


Fagyasztott kaja erősen ajánlott ezek mellé, az enyémek felváltva kapnak szárazat és fagyasztottat. Arra azért vigyázz, hogy kétféle mindenevőd is van, nekik meg kéne növény is a kiegyensúlyozott étrendhez.

2013. jan. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek,veszek akkor! Növényt vettem már,de 2 nap múlva kidobtam,olyan érdekes szaga lett a víznek tőle. 20 l-esbe vannak! Tudom,hogy kicsi,de most ez van!
2013. jan. 27. 09:06
 5/15 anonim ***** válasza:
nem csodálom, hogy érdekes szaga van a víznek. ez rettentően kicsi akvárium. ebbe nem tarthatsz ennyi halat. sőőőt halat se.
2013. jan. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Úristen ez állatkínzás. Szerintem ilyen körülmények között tök mind1 mit adsz nekik enni.
2013. jan. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 YourDestiny ***** válasza:
Nos, költenél inkább egy 200 literes akváriumra. Néhány hét, és egy halad se lesz, szóval felesleges kaját venned.
2013. jan. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Háát,én nem vagyok ebben biztos! Tuti kényelmesebb lenne egy 300 L-es,de évekkel ezelött is volt halam,kb az is ekkora akvárium volt,szürő,minden nélkül és mégis jól voltak,nem haltak meg.Sőőt,elajándékoztam egy óvodának,lehet,hogy ott még mindig megvannak!:)Amúgy ha belegondoltok,a boltba is kismillió hal van egy akváriumban,úgyhogy ott se jut nagyobb terület egy halacskára! A Plázába a vitorlások alig tudnak mozdulni,olyan sürün vannak! Itt azért van hely úszkálni nekik! Úgyhogy veszek kaját nekik! Ha ne adj Isten meghalnának,veszek másik halat,nem azért költöttem a felszerelésre annyit,hogy kidobjam! Egy hal meg nudli egy ekkorába! Azért köszi a választ és aggódást! Én tök nyugodt vagyok! Hello
2013. jan. 28. 00:17
 9/15 YourDestiny ***** válasza:

Tudod a boltban ideiglenesen vannak és új gazdára várnak. Nem kis helység kellene ahhoz, hogy minden fajt külön 300 literes akváriumba helyezzenek. Ráadásul kihalászni őket...

Úgy látom, kár a szóért, így nem is töröm magam. A halról megállapítani, hogy jól van, csak azért, mert él és úszik, hát szomorú. Ha tetszik, ha nem, tömény állatkínzás, amit csinálsz. A legelszomorítóbb, hogy nem a szimpla informálatlanságod miatt, hanem eleve teszel rá, hogy egy élőlényért felesz. Idézem: "Ha ne adj Isten meghalnának,veszek másik halat". Mindennek a tetejében törvényt is szegtél a 20 litereddel.

2013. jan. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A törvényt az szegte meg,aki engedélyezi a gyártását! Ha nem gyártanának és árulnának ekkorát,akkor nem venne senki! Amúgy igen,teszek rá,hogy mit mondasz,én a halkajára voltam kíváncsi,nem az akváriumhoz szóló megjegyzésedre!! Ilyeneket olvastam már előtte,úgyhogy nem lepődtem meg! ...és köszi,igen jól vannak,úszkálnak! Ha beteg lenne,lent kuksolna egy helyben! Kinzás meg az,ha enni nem adnék nekik és nem cserélném a vizet!Puszi:)
2013. jan. 28. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!