Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A banditacápa tényleg könnyen...

A banditacápa tényleg könnyen tartható, könnyen szelídíthető tengeri élőlény?

Figyelt kérdés
Az árára, táplálkozására, gondozására lennék kíváncsi. Pl.: mit és mennyit eszik, mekkora (tengeri)akvárium kell neki, stb....

#akvárium #akvarisztika #cápa #tenger #tengeri #tengeri akvárium #törpecápa #törpe cápa #minicápa #mini cápa
2013. jan. 27. 21:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

[link]

De ameddig nem édesvízi akvarisztikàztàl eleget, addig nem ajánlanám.

2013. jan. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ ezt a cikket én is olvastam, de egy másik oldalod, meg olyat írtak, hogy nagyon drága és bonyolult a tartása ezért kérdeztem. Egyébként egész kiskorom óta egyfolytában vannak akváriumaink és hát profi nem vagyok, de azért teljesen hülye sem hozzá :) szerintem ha olvasgatok a tengeri akváriumokról, hogy milyen cuccok kellenek hozzá meg ilyesmit, akkor megpróbálhatom :D
2013. jan. 27. 21:38
 3/17 anonim ***** válasza:
El is árultad magad: "profi nem vagyok". Pedig egy tengeri akihoz nagyon nem árt ha profi vagy.
2013. jan. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Hát attól függ. Bohóchalat vagy kék sügeret a hülye is tud tartani gondolom, mert az nekem is megy. Banditacápát viszont még messziről se láttam.
2013. jan. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Platypus ***** válasza:
A könnyű nagyon relatív fogalom. Egy kőkorallos akváriumhoz képest ez a cápa gyerekjáték. De a tengeri akvárium még a legegyszerűbb esetben is hatalmas szaktudást és rengeteg befektetett pénzt és időt igényel. Alsó hangon is félmilliós tétel egy akkora tengeri, amekkorában ez a cápa elfér.
2013. jan. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem kell neki nagy akvárium, ahoz képest, hogy akár 60-80cm is lehet azt írja hogy ekég neki 200-250l es is. De szerintem olvasgatok még róla, mert az biztos, hogy van mit még tanulnom. De az édesviziről szerintem majdnem mindent tudok :)
2013. jan. 28. 13:27
 7/17 Platypus ***** válasza:
Egy fiatalnak elég lehet 250 liter, de van egy olyan rossz szokása, hogy felnő. Ha történetesen amúgy is van egy 250 literes üzemelő tengerid egy 1000 literes mellett, akkor érdemes először a kicsibe rakni, de ha életed első akváriuma lesz, akkor meg marhára nem jó ötlet berendezni egy kicsit azért, hogy egy év múlva lecseréld.
2013. jan. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Cerberosz ***** válasza:

Halas tengeri akváriumot sokkal könnyebb csinálni mint korallosat, nem nagy ördöngőség..., az tény hogy sok pénz kell hozzá és nagyon lehet vele bukni, de megoldható. Én 1000l felé gondolkodnék, élőkőből kis hegyekkel, 3-4 közepes keringtető, és alsó polcos szűrés, mivel elég drága halról van szó, nem 10-20.000 ft lesz arra készülj, legalább 2-3* nagyobb lehabzó mint kell, biztos ami biztos, biopellet reaktor, és egy kis matrix meg purigen. Kb. ezeknek nézz utána és rájössz hogy nagyon drága lesz... Ja a világítás házilag power-ledekből csinálnám. esetleg még algaszűrőt is lehetne mellé tenni, meg lehet

zeolittal is bohóckodni, Különböző removereket is lehet használni. A korallos fórumon egyébként mindent megtalálsz és nagyon segítőkész társaság.

2013. jan. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm, annyit még, hogy nem tudja valaki, hogy hol tudnék banditacápát szerezni, természetesen, ha már sokat olvastam róla és megvan hozzá minden :)
2013. jan. 28. 20:36
 10/17 Cerberosz ***** válasza:
Akármelyik komoly tengeri akvarisztikával foglalkozó boltba bemész és megkérdezed hogy tudnak e rendelni, ha igen akkor ott raktáron nem lesz sehol sem. De fel is hívhatod, amit ajánlok az Atlantisz(nem csak tengeris de rengeteg mindent be tudnak szerezni) Aquadepoba is érdeklődhecc, Aquazoo(sopronban van, de megéri megnézni), coralcorner. De ezeken kívül is van próbálkozz!
2013. jan. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!