Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mely halak élnek meg együtt?

Mely halak élnek meg együtt?

Figyelt kérdés
Egy 60 literes akváriumban szeretnék tartani guppit,szifót, plattit illetve algaevő harcsát. Megférnek ezek a fajok egymás mellett? Ha igen, akkor hány darabot tegyek az akváriumba belőlük?
2013. jan. 29. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
4%
Helló, mind a 4 halfajta megfér egymás mellett, szerintem még zebradániót is vehetnél melléjük, és sztem összesen olyan 25, max 30 halat tehetsz bele.
2013. jan. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. válaszolót nem akarom megbántani, de 25-30 hal 60l-be sok lesz.

A plattinak olyan 90-100l-es akvárium kellene: [link]

A xipho egy gyűjtőnév, abból melyiket szeretnéd? (a platti is egy xipho faj). De egyébként mindegyiknek kicsi a hely.


A guppinak okés, belőlük mondjuk 8-10db hímet tarthatsz. Azért hímet, mert ekkora helyen gyorsan "túlszaporodják" a helyet. Ezt jobb megelőzni.

Algaevőből ekkora helyre csak a törpe szívóharcsa jó: [link]

Belőlük 4 db-ot.


És nagyjából ennyit bír el 60l, esetleg még rakhatsz be törpe páncélosharcsát 4db-ot. De akkor guppiból csak 7-8db-ot.


Ha ezek nem tetszenek, én még a nanohalaknál nézelődnék: [link]

Belőlük ha raksz egy csapatot (8-10db), akkor a guppik helyett rakd. Melléjük is mehetnek a páncélosok és a szívóharcsák.

Apropó, milyen szűrőd van a 60l-hez?

Ha van még kérdésed csak kérdezz.

2013. jan. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a xifó guppihoz nem ajánlom! azok szeretnek csipkelődni és a guppik szép uszonyait le fogják csipkedni és utána elég rondák lesznek! de ha pont békéseket fogsz ki akkor nem lesz baj. amugy ezeknek a halaknak minimum egy 120 L akvárium kéne én meglátásom szerint!
2013. jan. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 YourDestiny ***** válasza:
Ekkora akváriumban ez nem működőképes felállás. A 2. válaszoló lényegében mindent leírt, ami bármit is megcáfolhat, az a szűrés. Ha gyenge, akkor csökkenteni kell a halak számát, vagy új szűrőt venni. Ne, ne a teljesítményét nézd a szűrőnek, de ne is a gyári ajánlást.
2013. jan. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!