Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Alga a növények levelein?

Alga a növények levelein?

Figyelt kérdés

30l-es akváriumom 3,5 hete működik, de a barna alga, ami indulásnál általában előjön, makacsul nem akar elmúlni a levelekről. Ilyen barna pontokban van rajta, sőt, a Cryptocorine-om 2 levelének is bebarnult egy része.


A Bacopa levelein is jelen van ez a pontszerű barna alga.

Az akvárium felett 11W-os világítás van, tápozni nem tápozok. Van még az akváriumban jávai moha, azon megjelent fonál vagy szakáll alga.


Mit lehetne tenni ellenük? Vagy várjak még, hátha elmúlik?


Hétvégén költözne egy csapat Red Cherry az aksiba, szerintetek ők felvennék a harcot az algával? Vagy kellene még melléjük 3-4 db törpe szívóharcsa esetleg?



2013. febr. 5. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
szívóharcsa, és amano garnéla ;)
2013. febr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
Alga ölő hal elég szívós és szúrós de az az algával táplálkozik azt nem mondanám , hogy szép
2013. febr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: nemigazán értem, mire célzol. Ancira? Annak 90l kell, nekem meg csak 30l-es az akváriumom.
2013. febr. 5. 16:13
 4/10 A kérdező kommentje:
Valakinek valami más ötlete?
2013. febr. 5. 16:45
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor hétvégéig kapcsold le a lámpát, addig sem algásodik tovább. És csinálj vízcserét.
2013. febr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

várj még. nálam kb 2-2,5 hónap volt mire látványosan vissza szorult.

nekem van/volt 2 sziámi algázóm 1 hamis sziámi algázóm de ők csak a növényeken algáznak, és az enyémek már felnőttek azok pedig nem igazán eszik az algát :)

a hátsó falat viszont annyira leárnyékolja a vallisneria, hogy tele volt barna algával...végül nem úsztam meg és csak kellett egy anci...de ugye ő nálad kilőve...


a red cherry kb nem algázik, még csak nem is tisztogató...őket csak dísznek tartják.


ami neked a legjobb lehet (a türelem mellett persze), az egy 4-6 fős amano garnéla csoport.

a törpe szívóharcsát nem javaslom, mert ők baromi érzékenyek a vízminőségre, a stresszre, a mindenre. ráadásul mind importból származik amit a boltokban kapsz, ami pedig óriási stressz szerencsétlen állatoknak. hatalmas az elhullási arány. 10ből 6-8 többnyire elpusztul a gyanútlan vásárlónál. persze ezt kevés boltos reklámozza. enyém nyíltan közölte velem, hogy ez a helyzet...ezért lett végül ancim.

2013. febr. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
jah igen azt kihagytam, hogy az amano garnélák nem pucolják az üveget, csak a növényeket és a berendezési tárgyat takarítják :)
2013. febr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hable: hétvégén, szombaton lenne esedékes a következő vízcsere, majd szombat délután kerülnének bele a Red Cherryk. Ez így megfelelő szerinted?


zsebev: tehát Amano garnéla? Nem rossz ötlet, lehet, hogy beszerzek valahonnan egy csapatot belőlük. A garnélás akvárium profiljába úgyis beleillenek. :) Az üveg pucolás meg rám marad. Annyi baj legyen. :D

Ők milyen árban szoktak lenni a boltokban?

2013. febr. 6. 10:08
 9/10 anonim ***** válasza:

én olyan 500 HUFért vettem az enyémeket :)


és igen amano garni ha takarítani is kell a garniknak :D

2013. febr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Még annyit had kérdezzek, hogy ez az 500ft bolti ár, vagy esetleg más akvaristától vetted őket?
2013. febr. 6. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!