Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gömb alga fertőtlenítése?

Gömb alga fertőtlenítése?

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy boltban kinéztem egy hatalmas, szép arányos gömb mohát, az ára is nagyon jó volt, de nem mertem elhozni mivel az akvárium amiben volt nem tűnt annyira igényesnek.. nekem nano-ba kellene, anubias, Hemianthus callitrichoide(cuba) és parvula mellé. Van e valami lehetőség elhozás után "fertőtleníteni" a gömbalgát, mivel tudtommal ez a kis növény igen könnyen összeszedi a kórokozókat. köszi!

2013. febr. 6. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:

A sós vizet ez jól bírja, a baktériumok nem biztos.


Algaölő hatású vegyszerek viszont nem tesznek jót neki.

2013. febr. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 YourDestiny ***** válasza:
Vagy neomagnol-ban is megfürdetheted. Simán kibírja. Én hypermangánt szoktam használni, mert van itthon. Nem minden ellen hatásos, pl. az ecsetalgának meg se kottyan, de azért sok mindent meg lehet előzni vele.
2013. febr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!