Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növényválasztás low-tech nano...

Növényválasztás low-tech nano akváriumba?

Figyelt kérdés

Tudnátok nekem segíteni növényt választani 32l-es akváriumomba? Igazság szerint már berendeztem nagyjából, csak még van benne hely 1-2 növénynek.

Olyan növényt keresek, ami a 32l-ben 11W-os világítás mellett, tápozás nélkül is megvan, és nem nő 15cm-nél nagyobbra.

Ezeket néztem eddig neten: Cryptocoryne parva, Cryptocoryne wendtii green, Microsorum pteropus Narrow, Echinodorus parviflorus, Pogostemon helferi, Anubias nana.


Ezek közül valamelyik elviseli a kevés fényt, és a tápozás elhagyását? Vagy esetleg tudtok más növényt, ami nem nő magasra, és meglenne ilyen körülmények között?


Válaszaitok előre is köszönöm.



2013. febr. 8. 19:44
1 2
 11/14 YourDestiny ***** válasza:
Ha sok növényed lesz, én mindenképp ajánlom a tápozást. 32 literben ennyi fajjal idővel több lesz a növény, mint a víz. A tápanyagokat sima vízcserével nem biztos, hogy tudnád pótolni. Talán egy anubias-moha duó mellett. Itt-ott nem árt egy kis növénytápsó, a crypto-nak meg Panzi Aquaplant.
2013. febr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
A tápozással az a gondom, hogy alapvetően garnélás akváriumnak szánom, ők meg eléggé érzékenyek a tápokra. De akkor majd utána nézelődöm neten, hogy hogyan lehet megoldani a tápozást garnélás akváriumban.
2013. febr. 9. 13:08
 13/14 YourDestiny ***** válasza:
Valamit keversz. A garnélák nem a tápozásra érzékenyek, hanem a carbo-ra. A folyékony CO2-t említik sokan, ha garnéláról van szó. Viszont kis mennyiségben azt is elviselik (az ajánlott adag 50 százalékától nincs bajuk). A normál növénytápoktól nem kell tartani. Növéyntápsó, gyökértabi nyugodtan mehet. A kiválasztott növények úgyse kérnek sokat.
2013. febr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Igazad van, hülyeséget írtam. Kösz a kijavításért.
2013. febr. 9. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!